VI edycja programu planowania kariery edukacyjnej i zawodowej dla uczniów klas II LO.

 


Wzorem lat ubiegłych Powiatowy Urząd Pracy w Tychach ponownie realizuje program planowania kariery edukacyjnej i zawodowej dla uczniów klas II liceum ogólnokształcącego „TRAFNY WYBÓR” Jest to już VI edycja.

Celem programu jest wsparcie uczniów w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego kształcenia i planowania kariery zawodowej poprzez realizację praktyk zawodowychu lokalnych pracodawców..

Realizacja programu możliwa jest tylko dzięki uprzejmości lokalnych przedsiębiorców, którzy z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością włączyli się do działań i przyjęli uczniów na praktyki, umożliwiając tym samym młodzieży kontakt z realnym środowiskiem pracy, w wybranym przez nich zawodzie.

W latach 2013 – 2017 w programie praktyk uczestniczyło 263 uczniów szkoły średniej. Praktyka odbywała się u blisko 40 pracodawców w 40 zawodach.
Najczęściej uczniowie odbywali praktykę w aptekach, przychodniach, szpitalu, gabinecie stomatologicznym, jak również wykonywali prace biurowe.

W tym roku do programu zaproszono poza tyskimi szkołami, również licea ogólnokształcące z Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego.

Chęć udziału w programie zgłosiły:
po raz pierwszy;
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Integracyjnym im. C.K Norwida w Tychach,
Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu,
ponownie:
I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego,
III Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego,
szósty raz;
IV liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkól nr 1
łącznie 106 uczniów w 30 zawodach.

Praktyki u 42 pracodawców odbywają się w dniach 8-11 maja 2018 roku.


Źródło : http://tychy.praca.gov.pl/