We wrześniu pojedziemy autobusem na lotnisko w Pyrzowicach.

 


Pasażerowie z niecierpliwością czekają na uruchomienie połączenia autobusowego na lotnisko w Pyrzowicach. Obiecała je Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Urzędnicy deklarują, że we wrześniu autobusy wyjadą w trasy.

Na razie wszystko jest na papierze. – Podczas piątkowego posiedzenia zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, przyjęta została uchwała dot. organizacji połączeń autobusowych z lotniskiem w Pyrzowicach – mówi Kamila Rożnowska, z departamentu promocji i komunikacji społecznej w GZM.

– Zgodnie z przyjętym założeniem – od momentu jego skasowania, będzie można korzystać na jego podstawie z całej komunikacji miejskiej w Metropolii, nie tylko z linii lotniskowej – dodaje Rożnowska.

Wszystko wskazuje na to, że za obsługę linii na lotnisko w Pyrzowicach odpowiadać będzie KZK GOP. Autobusy mają skorzystać z istniejących przystanków. Dokładny przebieg tras przedstawiamy poniżej.

Uruchomienie linii będzie bardzo konkurencyjne dla taksówkarzy i istniejącej linii na lotnisko, którą obsługuje PKM Katowice. Kur taksówką z Katowic do Pyrzowic to wydatek 70-80 zł, autobus kosztuje 27 zł w jedną stronę.

– To znakomity pomysł. Takie połączenie bardzo się przyda. Nie wszyscy mają samochód, a aktualne połączenia są drogie – mówi Grażyna Jurczenko, pasażerka.

Linia pierwsza:

Gliwice Plac Piastów – Zabrze Maciejów M1 – Bytom Miechowice Plejada – Piekary Śląskie Szarlej Szpital – Pyrzowice Pot Lotniczy

Długość trasy: 47 km, czas przejazdu: ok. 65 min.

Linia druga:

Katowice Dworzec PKP – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Pyrzowice Port Lotniczy

Długość trasy: 47 km, czas przejazdu: ok. 65 min

Linia trzecia + linia druga:

Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Pyrzowice Port Lotniczy

Łączna długość trasy: 69 km, czas przejazdu: ok. 95 min


Źródło : https://www.fakt.pl/