„Trafny wybór – czas na zawody techniczne!” – debata.

 


W środę 25 kwietnia br. w auli Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego Wydziale Zamiejscowym w Tychach odbędzie się debata pt. „Trafny wybór – czas na zawody techniczne”.

Debata pt. „Trafny wybór – czas na zawody techniczne” jest finałem trwającego od marca br. projektu, którego celem jest pomoc uczniom oddziałów gimnazjalnych tyskich szkół w podejmowaniu decyzji o wyborze dalszego kształcenia i wyboru konkretnej szkoły.

Debata ma charakter międzypokoleniowy, zainicjował ją Urząd Miasta Tychy oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Wezmą w niej udział m.in. osoby zaangażowane w kształcenie dualne, menedżer, który swoją pracę zaczynał od stanowiska operatora, uczniowie, którzy wybrali szkoły techniczne i  gimnazjaliści, którzy stoją przed wyborem swojej ścieżki kariery.  Organizatorom zależy na tym, aby uczniowie przed podjęciem decyzji mogli zapoznać się z ofertą rynku pracy, a także doświadczeniem i refleksjami zaproszonych Gości. Po debacie uczniowie będą mieli okazję poznać także ofertę publicznych szkół branżowych i techników w Tychach.


Źródło : http://umtychy.pl/