Volley Rybnik dwa razy lepszy od TKS Tychy.

W sobotę, siatkarze Volleya Rybnik rozpoczęli walkę w II rundzie play off II ligi. Podopieczni Dariusza Luksa rywalizują z TKS Tychy do trzech wygranych meczów. Pierwsze starcie padło łupem rybniczan, którzy wygrali 3:0. W niedzielę obie ekipy spotkały się ponownie na parkiecie rybnickiej hali przy ul. Grunwaldzkiej.

Miejscowi dobrze rozpoczęli ten pojedynek – prowadząc kilkoma punktami praktycznie przez całą inauguracyjną partię. Przy stanie 23:21 atomowym uderzeniem popisał się Wysocki, chwilę później plasowanym atakiem punkt zdobył Pizuński i Volley prowadził 1:0.
Drugi set przebiegał pod dyktando tyszan. Do stanu 18:16 na ich korzyść. Później lepiej zaczęli grać rybniczanie, szybo doprowadzili do remisu po 20, a chwilę później cieszyli się z wygranej 25:21.

Najbardziej wyrównany był trzecie, i jak się później okazało, ostatni set. Rozstrzygnął się on na przewagi. Goście mieli nawet dwie piłki setowe, ale nie potrafili ich wykorzystać. Przy stanie 25:25 skutecznym blokiem popisała się, najlepszy na parkiecie, Dębski. W kolejnej akcji ten sam zawodnik skutecznie zaatakował i gospodarze mogli się cieszyć z wygranej 3:0.

Kolejny mecz obie drużyny rozegrają w czwartek, 26 kwietnia. Jeżeli Volley wygra to spotkanie, będzie się mógł przygotowywać do turnieju, z którego będzie można wywalczyć przepustkę do ostatecznego boju o I ligę.