Rozlicz swój PIT w City Point.

 


Już po raz trzeci w centrum handlowo-rozrywkowym City Point w Tychach będzie można bezpłatnie rozliczyć swój PIT bez konieczności późniejszej wizyty w Urzędzie Skarbowym. Akcję, która odbędzie się 20–21 kwietnia, organizuje redakcja tyskiego dwutygodnika „Nowe Info”.

Tradycyjnie pod koniec kwietnia City Point zaprasza wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z pomocy w rozliczeniu zeznania podatkowego od osób fizycznych PIT, a jednocześnie przekazać 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego.

W tym roku zeznania podatkowe wypełnią za Państwa wolontariusze Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach, Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” w Tychach Jaroszowicach oraz Fundacji „Stonoga” w Mikołowie pod czujnym okiem specjalisty z Biura Rachunkowego „Fidelis” Katarzyna Żołna-Ryguła. Wypełniony elektroniczne PIT zostanie wysłany do Urzędu Skarbowego, a podatnik otrzyma formularz UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru). Aby wysłać PIT elektroniczne potrzebna będzie kwota przychodu podatnika za rok 2016.

– Będziemy nie tylko rozliczać, ale też zachęcać do przekazywania 1 proc. na cele charytatywne – wyjaśnia Sylwia Ptasińska, kierownik obiektu City Point. Wśród proponowanych organizacji pożytku publicznego znalazło się Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach, a także Fundacja Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci „Świetlikowo” i Fundacja Stonoga. Każdy więc będzie miał nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia się, ale też wsparcia najbardziej potrzebujących.

Akcja odbędzie się 20–21 kwietnia w godz. 10.00–16.00. W tym czasie w City Point będą też dyżurować dziennikarze z dwutygodnika „Nowe Info”.

– Kontakt z mieszkańcami Tychów zawsze jest dla nas cenny. Podczas takich spotkań dowiadujemy się, czym żyje miasto i jakie problemy mają mieszkańcy – podkreśla Jarosław Jędrysik, redaktor naczelny.

Każdy więc, kto chciałby podzielić się swoją opinią na temat Tychów lub po prostu rozliczyć swój PIT, powinien pod koniec kwietnia pojawić się w City Point. To jedyna tego typu akcja w okolicy – warto skorzystać.