Ostatnia kolejka TLF w sezonie 2017/2018.

 


1 października 2017 roku wystartował sezon 2017/2018 Tyskiej Ligi Futsalu. Po 6 miesiącach doczekaliśmy się finiszu rozgrywek i po 21 weekendach nadszedł ten ostatni, podczas którego zostanie rozegrana ostatnia 22 kolejka. W niedzielę 8 kwietnia poznamy wszystkie rozstrzygnięcia. To najważniejsze już znamy. Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu zostali Piwkarzyki. Niewiadomą w dalszym ciągu pozostaje wicemistrzostwo o które walczą Hapoel Beer Kebab oraz Bad Boysi. Tym drugim walkę o 2 lokatę ułatwiło Centrum, które nie pojawi się na meczu, dzięki czemu BB bez walki zdobyli 3 punkty i wyprzedzili w tabeli Hapoel. HBK sprawę 2 miejsca w dalszym ciągu ma w swoich nogach, ponieważ w przypadku zwycięstwa nad FCA to oni zakończą sezon za plecami Piwkarzyków. Początek meczu HBK vs FCA o godzinie 9:00.

O 9:50 na parkiet wyjdą Piłkarscy Emeryci oraz ZET Szpilernia. Popularna „Zetka” śrubuje niechlubny rekord ponieważ przegrała 11 ostatnich spotkań! Emeryci z kolei będą chcieli zgarnąć pełną pulę, która zagwarantuje im 6 miejsce i grę w Turnieju o Puchar Ligi bez konieczności rozgrywania baraży.

O 10:40 na parkiet wybiegną nowi mistrzowie – Piwkarzyki. Ich przeciwnikiem będą Młodzi Wilcy, którzy dzielnie przez 21 kolejek walczyli o punkty. Każdy inny wynik jak pewne zwycięstwo Piwoszy będzie sporą sensacją. Dla Młodych Wilców możliwość spotkania się w ostatniej kolejce z Mistrzami Tyskiej Ligi Futsalu, będzie ukoronowaniem ich wytrwałej postawy. Dla beniaminka będzie to również ostatni występ na hali przy al. Piłsudskiego w tym sezonie, ponieważ już dawno stracili oni szansę na grę chciażby w barażach do Turnieju o Puchar Ligi.

Sezon 2017/2018 zamknie pojedynek zespołów, które w odmiennych nastrojach będą wspominać mijający sezon. Jesiony, które zawiodły na całej linii, kompletnie nie przypominały zespołu sprzed roku, kiedy to zdobywali Mistrzowski tytuł. Z kolei Matador przeszedł istną metamorfozę i obecne rozgrywki na pewno zakończy na wysokim 4 miejscu. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 11:30.

W związku z odwołanym meczem Centrum z Bad Boys, losowanie par Pucharu Ligi, odbędzie się po ostatnim meczu 22 kolejki, czyli około godziny 12:20. Najpierw zostaną rozlosowane pary barażowe (zespoły z miejsc 7-10), a następnie pary Turnieju Głównego. Podczas losowania poznamy całą drabinkę turniejową.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl/