Seniorka padła ofiarą oszustek.

 


Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy wykorzystując łatwowierność i brak czujności najczęściej starszych osób, okradają ich z oszczędności całego życia. Kilka dni temu 81-latka padła ofiarą oszustek, które podając się za pracowników administracji okradły seniorkę z oszczędności oraz kosztownej biżuterii.

Kilka dni temu do drzwi mieszkania na ul. Morcinka w Tychach zapukały dwie kobiety w wieku około 30 lat. Podając się za pracowników administracji weszły do mieszkania 81-letniej kobiety pod pretekstem awarii przepływu wody. Starając się odciągnąć uwagę właścicielki mieszkania kazały jej puszczać wodę w łazience. Najprawdopodobniej w tym czasie jedna z nich zajmowała się usunięciem nieprawdziwej usterki, a druga penetrowała mieszkanie. Niestety seniorka ostatecznie padła ofiarą oszustek, które ukradły jej oszczędności oraz kosztowną biżuterię o łącznej wartości ok. 10 tys. złotych. Niestety kobieta zorientowała się już po fakcie, wykonała telefon do administracji, po czym dowiedziała się, iż żadnej awarii wody nie było. Właścicielka zgłosiła sprawę policjantom, którzy prowadzą czynności w celu ustalenia tożsamości oszustek. Policjanci proszą wszystkich świadków, którzy mają informację na temat przedmiotowej sprawy o zgłaszanie się do tyskiej komendy.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości lub celu wizyty osób, które chcą wejść do naszego mieszkania, należy zadzwonić do instytucji, którą osoba ta reprezentuje i upewnić się czy była kierowana na nasz adres. Jeśli tego nie potwierdzimy, najprawdopodobniej ktoś chce nas oszukać wówczas należy natychmiast skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Tychach pod numerem (032) 3256200, 3256255 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie Policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów i złodziei.
Miejmy na uwadze to, że legendy, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje oraz oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. To już kolejny przypadek, kiedy to w drzwiach pojawiają się dwie kobiety, które oszukują mieszkańców na terenie naszego miasta wymyślając różnego rodzaju historie. Najlepiej więc być zorientowanym i czytać informacje widniejące na klatkach schodowych. Poprzez tego typu ogłoszenia spółdzielnie informują mieszkańców np. o wizytach pracowników administracji. Wówczas odwiedziny „rzekomych” administratorów w innym dniu niż wskazany przez spółdzielnie mogą być podejrzane.