Wodny Park Tychy zaprasza od 30 kwietnia.

 


Jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce gotowy na przyjęcie gości. Wodny Park Tychy zaprasza od 30 kwietnia.

Zakończyły się wszystkie prace budowlane, wykończeniowe i odbiory techniczne Wodnego Parku Tychy. Już 9 kwietnia Mostostal Warszawa S.A., generalny wykonawca, przekaże budynek RCGW S.A., właścicielowi, a także zarządcy obiektu. Do pierwszej wizyty w Wodnym Parku Tychy zapraszamy od 30 kwietnia.

– Cieszymy się, że budowa oraz wszystkie prace dobiegły końca i możemy oddać mieszkańcom regionu jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, tegoroczną majówkę będzie można już spędzić w Wodnym Parku Tychy. Obiekt jednorazowo może pomieścić 1200 osób. W pierwszych dniach spodziewamy się sporej frekwencji. Prosimy wziąć to pod uwagę i dlatego zachęcamy do zaplanowania pierwszej wizyty w dogodnym dla Państwa terminie majowym – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach.

– Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zaprosimy do Wodnego Parku Tychy 500 osób, które wygrały bezpłatne wejściówki w organizowanych przez nas konkursach w mediach społecznościowych. Wizyta odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, a po jej zakończeniu zaprosimy gości na kawę lub herbatę
i zapytamy o wrażenia
 – dodaje Zbigniew Gieleciak.

Tym, co wyróżnia Wodny Park Tychy na tle innych tego typu obiektów, są atrakcje. W Tychach będzie można m.in. skorzystać z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Zjeżdżając można osiągnąć przyspieszenie równe prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Miłośnicy wodnych wrażeń będą też mogli skorzystać z jedynego w Polsce symulatora surfingu pod dachem,
a zmienna prędkość przepływu wody w niecce umożliwi również naukę surfowania. Odwiedzający mogą zrelaksować się w strefie saun i łaźni piwnych, a także oddać się dobroczynnemu działaniu soli w Centrum Solankowym.

Parki wodne to jedne z najbardziej skomplikowanych i wymagających inwestycji, którym w ministerialnym rozporządzeniu przyznano szóstą – najwyższą tzw. klasę złożoności. W przypadku Wodnego Parku Tychy dodatkowym wyzwaniem był absolutnie unikalny w skali kraju system zasilania w energię elektryczną i ciepło. Na potrzeby obiektu zbudowany został nowatorski gazociąg o długości nieco ponad 6 kilometrów, który dostarcza do Wodnego Parku Tychy biogaz będący własnym, odnawialnym źródłem energii elektrycznej i ciepła dla parku. Biogaz produkowany jest w tyskiej oczyszczalni ścieków, której RCGW S.A. jest właścicielem.


Źródło : http://www.parkwodnytychy.pl/