Tłumy na otwarciu Gemini Park Tychy.

 


Tłumy mieszkańców Tychów i okolicznych miast przyszły na otwarcie Gemini Park Tychy. Od wczoraj można zrobić zakupy w pierwszej tak dużej galerii handlowej w mieście.

Można już kupować

Już o 7 rano przed Gemini Park Tychy można było spotkać pierwszych klientów. Kiedy o godz. 9 zostały otwarte drzwi pierwszych sklepów, tłumy ruszyły. – Mieszkańcy Tychów, ale także okolicznych miastKobióra, Wyr, Bierunia, Gostyniaczy Pszczyny od dłuższego czekali na tak duży obiekt handlowy w bliskim sąsiedztwie. Dziś to czekanie się skończyło, a gotowe centrum handlowe stoi otworem przed mieszkańcami regionumówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Wewnątrz na powierzchni 36,6 tys. m kw., można znaleźć blisko 130 sklepów polskich i zagranicznych marek, w tym również 10 restauracji i kawiarni i 22 punkty usługowe, a także bogatą ofertę sklepów z kosmetykami, biżuterią, multimediami, kulturą czy wyposażeniem wnętrz.

W Gemini Park Tychy działanp. pierwszy w tej okolicy sklep TKMaxx oraz H&M, a także supermarket Piotr i Paweł oraz studio fitness Fabryka Formy. Blisko 40% oferty galerii to sklepy z ubraniami i dodatkami – informuje dyrekcja obiektu.

5 dni otwarcia

Otwarcie, które dziś zainaugurowano, potrwa teraz przez 5 dni. W tym czasie zaplanowano liczne wydarzenia, promocje i zniżki w sklepach, konkursy  z nagrodami i akcje, w których w zamian za zakupy można zdobyć maskotki Rodziny Gemińskich lub bawełniane torby. Różne upominki będzie można także zdobyć po prostu odwiedzając galerię każdego dnia.

Na dzisiaj galeria przygotowała atrakcje związane m.in. z motoryzacją i sportami ekstremalnymi. Wśród nich spotkanie z mistrzem RajduDakar Rafałem Sonikiem, jazdę na symulatorze rajdowym, konkursy i zabawy. Kolejne dni to m.in. atrakcjegamingowe, występy taneczne tancerzy znanych z„YouCan Dance”, spotkania z artystami, a także dzień z Magdą Gessler, który zaplanowano na niedzielę.

Nowoczesna inwestycja

Gemini Park Tychy to jedna z najnowocześniejszych galerii handlowych na południu Polski. Obiekt zaprojektowała pracownia Vide Studio z Krakowa.  Galeria została tak obmyślana, aby wkomponować się w zastane otoczenie i sąsiedztwo obiektów handlowych (Obi, Saturn, Tesco).

Elewacja ma zdecydowanie horyzontalny charakter z kilkoma wieżami. Wnętrze galerii wypełniają natomiast przestronne aleje handlowe,mające łączną długość 800 metrów, a także liczące ponad 2 km witryny sklepowe. W galerii dominuje jasna kolorystyka i naturalne światło, wpuszczone poprzez liczne świetliki w dachu oraz wielkoskalowe okna.

Przestrzeń Gemini Park Tychy oprócz sklepów i pasaży, to także duża strefa restauracyjna mogąca pomieścić ponad 600 gości oraz liczne strefy relaksu, w tym dwie duże: „welcome” – przy wejściu i druga w samym sercu galerii.

Do dyspozycji klientów jest przestronny parking mieszczący 1100 samochodów, a także rowery i motocykle. Galeria jest doskonale skomunikowana. Znajduje się zaledwie 3,5 km od ścisłego centrum Tychów, a także w bezpośrednim sąsiedztwie trasy DK1 łączącej m.in. Śląsk z Podbeskidziem. Pracę w galerii znalazło blisko 1000 osób z Tychów i okolic.


Źródło : Gemini Park Tychy