Fiat 500 w specjalnej edycji Collezione.

 


„Pięćsetka” doczekała się kolejnej edycji specjalnej. Odmianę Collezione zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto ma podkreślać ikoniczny status, ponadczasowy design i styl modelu 500.

Samochód oferowany będzie w dwóch wariantach nadwoziowych – hatchback oraz kabriolet. Specjalna edycja występuje w dwóch dwubarwnych wersjach nadwozia (biało-szary Primavera, biało-zielony Acquamarina) oraz trzech jednolitych (w kolorze kości słoniowej Taormina Ivory, biały Gelato White i niebieski Blu dipinto di Blu). Wyróżnia się chromowanymi akcentami na masce, zderzaku czy obudowach lusterek, a także napisem „Collezione” umieszczonym na klapie bagażnika. Standardowo jego nadkola wypełniają 16-calowe felgi aluminiowe.

Wnętrze kolorystyką nawiązuje do nadwozia. Znajdziemy w nim również logo Collezione, podkreślające unikatowy charakter modelu, system multimedialny z 7-calowym systemem UConnect, umożliwiający integrację z Apple CarPlay i Android Auto. Dla miłośników muzyki przewidziano system audio Beats, który wymaga dopłaty.

W Genewie zaprezentowano odmianę napędzaną 1,2-litrowym silnikiem o mocy 69 KM. I właśnie pojazd w takim wariancie dostępny będzie w Polsce. Na innych rynkach klienci będą mogli zdecydować się na pozostałe jednostki z gamy „pięćsetki” – zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne, o mocy do 105 KM.

Fiat 500 Collezione został wystawiony na genewskich targach obok innych specjalnych edycji – 500X S-Design, Tipo S-Design i 124 Spider S-Design.


Źródło : https://forzaitalia.pl/