„Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” w Teatrze Małym.

 


Teatr Mały – 17 marca 2018 r., godz. 16:00 

„Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”  Teatru Lalki i Aktora ATENEUM z Katowic

tekst: Paul Maar
tłumaczenie: Aleksander Berlin
reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Ewa Pietrzyk
muzyka: Paweł Steczek
plastyka ruchu: Piotr Tomaszewski

występują: Marta Popławska, Aleksandra Zawalska, Dawid Kobiela

Perypetie dwójki przyjaciół, w których przewidywalny dotąd świat, wkracza nagle „ten trzeci”, niesie mądre przesłanie i bardzo ważną, szczególnie w tych czasach przestrogę.

Codzienne życie przemądrzałego Dezyderiusza i zdominowanego przez niego Kminka toczy się wokół dwu kolorowych skrzyń, skrywających różne „skarby” i nabierających poprzez zabawę magicznych właściwości. To przestrzeń wspólnych psot i przekomarzanek, ale też nie jednej kłótni, ciągłego boczenia się na siebie i godzenia. Kiedy pewnego dnia pojawia się Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje się mu ich poróżnić, wykorzystać naiwność, a w końcu obu ich „wyprowadzić w pole”.

Intrygi i manipulacje sprytnego oszusta poważnie zachwieją relacją przyjaciół i ich mikroświatem. Przygoda, będąca dotkliwą nauczką sprawi jednak, że nie tylko docenią wartość przyjaźni ale i samodzielnej refleksji, która pomaga zachować zdrowy dystans, odróżnić prawdę, czy dobre intencje od złych.
Bajka dla dzieci od lat 4

czas trwania: 60 min
bilety w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl


Źródło : http://www.teatrmaly.tychy.pl/