Wernisaż fotografii teatralnej i spotkanie autorskie / MOTYF.

 


StrefArt – 16 marca 2018 r., godz. 19:00

W ramach XI Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF serdecznie zapraszamy 16 marca do galerii StrefArt na wieczór inspiracji fotograficznej i teatralnej pt.: „FOTO MOTYW”.
–> Wernisaż fotografii teatralnej Agnieszki Seidel-Kożuch
–> Spotkanie autorskie z Wojciechem Pszoniakiem

Agnieszka Seidel-Kożuch
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie, ze specjalizacją projektowanie graficzne. Swój czas poświęca fotografii artystycznej i reportażowej (głównie fotografia teatralna i koncertowa). Od stycznia 2018 jest aktywnym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jej prace zostały docenione na konkursach krajowych m.in. Masterclass Forum Fotografii Teatralnej w Katowicach (2015 r. i 2016 r.), 3 i 4 edycji Festiwalu Nowej Scenografii, które zakończyły się wystawą fotografii w Muzeum Śląskim w Katowicach. W 2017 r. zakwalifikowała się do wystawy Tychy Press Photo cyklem zdjęć „Po(d)wieszona” z reportażu wykonanego w Bielsku-Białej. W 2017 roku zdobyła Grand Prix w konkursie Sandmix za zdjęcie z cyklu „11:41” z reportażu zrealizowanego w Budapeszcie.

Najbliższa wystawa Agnieszki pt. „Foto MOTYW” jest zbiorem fotografii wykonanych na próbach i spektaklach teatralnych m.in. Teatru A Part, Teatru T.C.R., Teatru Barakah, a przede wszystkim fotografii z dwóch edycji Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF. Na zdjęciach zobaczymy m.in. Jerzego Stuhra, Bronisława Wrocławskiego i prof. Annę Kramarczyk.

Wojciech Pszoniak
Jeden z najbardziej niezwykłych talentów aktorskich. Debiutował w 1968 roku w „Klątwie” Stanisława Wyspiańskiego wyreżyserowanej przez Konrada Swinarskiego.

Lata 70. to Pszoniak – wybitny aktor teatralny, z rolami tak ważnymi jak choćby w „Locie nad kukułczym gniazdem” w Teatrze Powszechnym, ale też niezwykły aktor filmowy. Najbardziej znane filmy z jego udziałem z tego czasu to między innymi: „Wesele”, „Piłat i inni”, „Ziemia obiecana”. Międzynarodową karierę filmową rozpoczął rolami w „Blaszanym bębenku” Volkera Schlöndorffa i „Dantonie” Andrzeja Wajdy.

Od 1982 roku Wojciech Pszoniak mieszka w Paryżu, grając i w teatrze i w filmie. Jego najważniejsze osiągnięcia to „Ubu Król” w reżyserii R. Topora, „Sklep na rogu ulicy” w Teatrze Montparnasse oraz „Pracownia krawiecka” w Teatrze Hérbetot. W latach 90. Wojciech Pszoniak coraz częściej zaczął pojawiać się w Polsce, wzbudzając paroksyzmy śmiechu w „Kolacji dla głupca” lub prawdziwe wzruszenie w „Pracowni krawieckiej”.

Od lat jego kunszt docenia krytyka i publiczność teatralna Polski, Anglii, Francji oraz wszyscy kinomani, którzy zetknęli się z filmami z jego udziałem.

16.03.2018
godzina: 19:00
Galeria StrefArt
ul. Fabryczna 2
Wystawa potrwa do 30.03.2018

Wstęp wolny!


Źródło : http://umtychy.pl/