Bezpieczna woda zimą.

 


Na długo w pamięci uczniów pozostanie lekcja, która odbyła się nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Tematem tych nietypowych zajęć było bezpieczeństwo na akwenach w okresie zimowym. W zajęciach wzięli udział licealiści oraz mieszkańcy wypoczywający na „Paprocanach”. Lekcję prowadzili ratownicy z tyskiego WOPR-u, strażacy oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Dzisiaj nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach odbyła się nietypowa lekcja, zorganizowana w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tematem zajęć były zasady bezpiecznego zachowania na lodzie i postępowania w przypadku jego załamania.

W trakcie spotkania uczniowie podczas rozmów z policjantami, WOPR-owcami i strażakami dowiedzieli się m.in. jak bez specjalistycznego sprzętu pomóc osobie, pod którą załamał się lód. Punktem kulminacyjnym był pokaz ratowników WOPR-u wraz ze strażakami, którzy zaprezentowali kilka akcji ratunkowych.

Działania te miały na celu uświadomienie uczestnikom, że nawet w czasie beztroskiego wypoczynku mogą spotkać się z licznymi zagrożeniami. Pamiętajmy, że dodatnie temperatury powietrza znacznie zwiększają ryzyko, że lód się pod nami załamie. Dlatego przestrzegamy przed wchodzeniem na lód, gdyż na udzielenie pomocy może już być za późno. Nasze bezpieczeństwo zależy od naszej wyobraźni.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/