Tychy Falcons – JESTEŚ PIĘKNA.

 


Zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego, ubrani w pełny strój meczowy wyszli 8 marca w godzinach porannych na główne ulice miasta Tychy, z nalepkami posiadającymi napis „Jesteś Piękna”. Obdarowywali nimi każdą napotkaną kobietę, niezależnie od wieku. Kampania prowadzona przez drużynę miała na celu zapewnienie kobiet, że piękno przybiera bardzo różne formy, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy wyglądu.

– Od tysięcy lat ludzie szukają odpowiedzi na pytanie czym  jest prawdziwe piękno. Malarze, rzeźbiarze, poeci oraz inni artyści od wieków pragną je uchwycić i wyrazić. Z czasem zmienia się moda, kanony piękna i wzorce urody. W dzisiejszych czasach to nie artyści, a filmy, projektanci mody czy kolorowe magazyny wyznaczają ideał, do którego wiele osób dąży.
Przez to kobiety mogą czuć się zagubione, chcąc nadążyć za odrealnionym obrazem współczesnego piękna
– tłumaczą zawodnicy Tychy Falcons.

Społeczeństwo, w którym żyjemy często przykleja pewną metkę kobietom. Metkę kategoryzującą je ze względu na urodę. Akcja „Jesteś piękna” nie ma na celu komplementowania kobiet jedynie ze względu na ich wygląd. Jej głównym założeniem jest zapewnienie kobiet,
że każda z nich jest piękna sama w sobie.

– Już od najmłodszych lat doświadczamy troski naszych mam, sióstr i babć, a później partnerek i żon. Kobiety towarzyszą nam przez całe życie, wspierają nas i są z nami zarówno w tych lepszych jak i gorszych chwilach. W ten sposób chcielibyśmy wyrazić podziękowania za to że po prostu są – dodaje Łukasz Pawęzka, prezes Tychy Falcons.

Wcale nie potrzeba sokolego oka, by dostrzec piękno kobiet nie tylko w ich powierzchowności, lecz przede wszystkim w ich wnętrzu. Wystarczy znaleźć chwilę w tej ciągłej rutynie dnia, pogoni za karierą, i ten szczególny dzień poświęcić w pełni na docenienie kobiet, które na co dzień mamy u swego boku.