Jacek Santorski o przywództwie i zarządzaniu w zdrowiu w Tychach.

 


21 marca do Tychów przyjeżdża Jacek Santorski. Profesor Santorski  wystąpi z wykładem Idea „Otwartego umysłu” (open mind) – warunek odporności na stereotypy i gry trójkąta dramatycznego (Trójkąt dramatyczny: szpital – rodzina – pacjent; dyrektor – pracownik – pacjent), a także weźmie udział w panelu dyskusyjnym “Rola lidera w kształtowaniu relacji pracowników medycznych. Zdrowy pacjent – chory szpital”.

Wystąpienia Santorskiego odbywają się w ramach VI ogólnopolskiego  seminarium edukacyjno-rozwojowego. Temat seminarium to “Przywództwo i zarządzanie w zdrowiu. Seminarium odbywa się w ramach projektu: “INTEGRACJA ŻYCIA – lepiej kochać, pracować i być”. To pierwsze takie wydarzenie na Śląsku.

Spotkanie poświęcone jest tematyce związanej  z ochroną zdrowia. Zapraszamy liderów, decydentów, pracowników ochrony zdrowia oraz wszystkich zainteresowanych zdarzeniami niepożądanymi w ochronie zdrowia, pomyłkami lekarskimi, komunikacją. Po zakończonych zajęć odbędzie się tradycyjnie joga – mówi Justyna Rutkowska, organizator, właściciel firmy Verso,  psycholog, terapeta i trener, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

W trakcie seminarium odbędzie się też warsztat: “Zdarzenia niepożądane w praktyce klinicznej. Otwarcie na dyskusję o niepowodzeniach i błędach medycznych.” prowadzony przez dr n. med. Pawła Grzesiowskiego, specjalistę pediatrę i immunologa oraz warsztat: „Alergia osobista” metodą Core Quadrant Daniela Ofmana – relacje w zdrowiu, prowadzony przez lek. med. Jacka Kopeć.

W zespole seminaryjnym są również mgr Justyna Rutkowska oraz mgr Jadwiga Koźmińska-Kiniorska aktualnie realizujące szkolenia ze zdarzeń niepożądanych w polskich szpitalach na zlecenie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia. Warto dodać, że Seminarium doskonale wpisuje się tematyką w kwestie poruszane w projekcie w “Ustawie o jakości ochronie zdrowia i bezpieczeństwa pacjenta”

Seminarium odbędzie się w Tychach, 21 marca, w godz. 10.00 – 18.00 w auli Wydziału Zamiejscowego Akademii Krakowskiej im. F. Modrzewskiego w Tychach.

Zachęcamy do zgłoszeń prezesów, dyrektorów, kierowników Szpitali, Klinik, publicznych i państwowych jednostek ochrony zdrowia a także członków Zarządów i członków Komisji Etyki w danych placówkach – dodaje Rutkowska

 

Po seminarium uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach jogi, prowadzonych przez Izabelę Linek, terapeutkę jogi i masażu, refleksologa.

 

Zachęcamy do zapoznania się z programem:

http://www.verso-rozwoj.pl/events/przywodztwo-i-zarzadzanie-w-zdrowiu/

 

Do zobaczenia w Tychach na spotkaniu Z MISTRZEM I OGROMNYM AUTORYTETEM PANEM JACKIEM SANTORSKIM.

 

Zapisy i sekretariat:

Sekretariat wydarzenia:

Marta Kuśmierz-Latańska

Tel.: 530 738 064

***

Sylwetki prelegentów:

●    prof. hon. Jacek Santorski, psycholog, konsultant i wykładowca przywództwa w biznesie i psychologii zdrowia

Profesor honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi Akademię Psychologii Przywództwa, wykładowca Uniwersytetu SWPS, przedsiębiorca – prowadzi Grupę Firm Doradczych Values. Były licencjonowany psychoterapeuta, w latach ’80 współtwórca kierunku Psychologia Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie w ramach Grupy Firm Doradczych Values prowadzi Akademię Psychologii Przywództwa i  projekty edukacyjne w zakresie zarządzania sobą, relacjami w gabinecie, w klinice, z pacjentem, oraz przedsiębiorczości dla lekarzy. Znany popularyzator psychologii w mediach, autor między innymi książek „Dobre Życie”, „Miłość i Praca” i „Determinacja” (współautor – Jakub Bączek).

  • dr n. med. Paweł Grzesiowski, specjalista pediatra, immunolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktor nauk medycznych, specjalista pediatra, immunolog, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń. W latach 1989 – 1998 asystent, potem adiunkt w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, następnie kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie. Obecnie Dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie oraz Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Trener w dziedzinie jakości i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej, współpracuje z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wykładowca akademicki od 2001 r., m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Autor lub współautor 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii i kontroli zakażeń oraz zakażeń szpitalnych. Popularyzator wiedzy medycznej, laureat nagrody „Wielkiego Edukatora” Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia.

  • lek. med. Jacek Kopeć, lekarz medycyny, menedżer biznesu, coach

Ukończył studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej oraz studia podyplomowe z zakresu coachingu managerskiego w Collegium Civitas według programu akredytowanego przez  ICF. Posiada certyfikaty z zakresu zarządzania i marketingu Management Center Europe, Bruksela, Belgia oraz certyfikat coacha wydany przez Center for Management and Organization  Effectiveness, w zakresie stosowania metody Eight Step Coaching Model ©. Kilkanaście lat pracował w branży farmaceutycznej.  Zanim poświęcił się zawodowo pracy coacha, konsultanta i trenera biznesu,  jego ścieżka rozwoju zawodowego prowadziła przez działy sprzedaży i marketingu oraz rozwoju zasobów ludzkich w dużych, międzynarodowych korporacjach.

Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie jako executive coach, zajmując się również coachingiem sprzedaży i coachingiem życiowym. Równolegle pracuje jako trener i konsultant  biznesu prowadząc szkolenia z zakresu komunikacji i wywierania wpływu, sprzedaży i negocjacji, sztuki prezentacji i wystąpień publicznych, efektywności osobistej oraz przywództwa i zarządzania zespołem (również w języku angielskim i francuskim). Stale współpracuje z Grupą Firm Doradczych Values, Jacka Santorskiego.

  • Justyna Rutkowska, właściciel firmy Verso, psycholog, terapeta i trener, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychologa, terapeuty, psychoonkologa oraz trenera. Od kilkunastu lat prowadzi praktykę psychologiczno-terapeutyczną w indywidualnym kontakcie z pacjentem. Na drodze rozwoju zawodowego doświadczała różnych nurtów teoretycznych. Zaczynała od pracy w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, z którego na tym etapie swojej praktyki korzystam interwencyjnie. Aktualnie szkoli się i pracuje w nurcie psychodynamicznym. Swoje zainteresowania zawodowe przez kilkanaście lat rozwijała w kierunku psychoonkologii, a w ostatnich latach w kierunku psychoterapii psychodynamicznej, psychoanalizy i psychopatologii.

  • mgr Jadwiga Koźmińska-Kiniorska, psycholog, psychoonkolog, trener, psychoterapeuta. Trener I i II stop. Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Psychoonkolog Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Superwizor psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Posiada wieloletnie różnorodne doświadczenie w pracy trenera i psychoterapeuty. Szkoliła się w różnych podejściach teoretycznych, które integruje w swojej terapeutycznej pracy, jak i pracy warsztatowo-szkoleniowej. Indywidualnie pracuje głównie w nurcie psychoterapii psychoanalitycznej.

Swoją pracę poddaje superwizji, uczestniczy w seminariach kliniczno-teoretycznych.Od wielu lat pracuje w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Posiada Certyfikat Simonton Cancer Center. Doświadczenie oraz wiedzę zawodową zdobywała w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, Laboratorium Psychoedukacji oraz w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Zainteresowana jest relacją psychika-ciało, co wyraża w publikowanych artykułach magazynu „Charaktery” oraz autorskich wystąpieniach na ogólnopolskich psychologicznych i psychoonkologicznych konferencjach.