Jan Biegański i Konrad Pipia z pierwszymi profesjonalnymi kontraktami.

 


Swoje pierwsze profesjonalne kontrakty podpisali dzisiaj młodzi zawodnicy, którzy od początku zimowego okresu przygotowawczego trenowali z pierwszym zespołem GKS Tychy. Długoterminowe umowy parafowali dzisiaj Jan Biegański i Konrad Pipia.

Niespełna 16-letni Biegański to w ostatnim czasie jeden z większych talentów trenujących w grupach młodzieżowych tyskiego klubu. Urodzony w grudniu 2002 roku zawodnik grający na pozycji środkowego pomocnika, trafił do GKS przed startem rozgrywek 2015/16 z Silentu Dąbrowa Górnicza i dotychczas występował w juniorskich drużynach. Jesień spędził już w najstarszym zespole U-19, gdzie był wyróżniającym się graczem.

Janek jest także etatowym reprezentantem Polski w kategorii do lat 16, gdzie pełni funkcję kapitana drużyny. W przeszłości przebywał również na testach w jednych z największych akademii piłkarskich na świecie, w tym m.in. w Liverpool FC i Chelsea Londyn. Kontrakt młodego gracz z GKS będzie obowiązywał do 31 grudnia 2020 roku.

– Negocjowaliśmy tę umowę od dłuższego czasu, ale dzisiaj z radością możemy ogłosić, że parafowaliśmy kontrakt. Janek jak na swój młody wiek dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, potrafi się zastawić, dobrze dograć piłkę do kolegów, co udowodnił już podczas zimowych meczów sparingowych. Duża dojrzałość piłkarska w tym wieku do rzadkość, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mamy tak perspektywicznego gracza w naszym Klubie – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Czwartek jest wyjątkowym dniem również dla 18-letniego Konrada Pipi, który podobnie jak młodszy kolega po raz pierwszy złożył podpis pod profesjonalnym kontraktem. Grający na pozycji lewego obrońcy Konrad, od urodzenia związany jest z tyskimi klubami.

Do drużyn młodzieżowych Trójkolorowych trafił na zasadzie przekazania z Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy w lipcu 2015 roku. Ostatnie pół roku trenował z drugim zespołem, występującym na co dzień w IV lidze. Jego umowa z tyskim klubem będzie ważna do końca czerwca 2020 roku.

– Profesjonalne kontrakty i możliwość trenowania z pierwszym zespołem to dla naszych młodych zawodników duże wyróżnienie i nobilitacja do dalszej pracy. Kolejnym etapem m.in. właśnie dla Konrada będzie debiut na pierwszoligowych boiskach, czego oczywiście bardzo mu życzymy. To także droga dla innych zawodników pukających do seniorskiej piłki, że są przez nas bacznie obserwowani – dodaje z kolei Krzysztof Bizacki, doradca Zarządu ds. sportowych.

Zarówno Jan Biegański, jak i Konrad Pipia będą na stałe trenować z pierwszym zespołem GKS Tychy. W końcówce okresu przygotowawczego do grupy młodych graczy znajdujących się w szerokiej kadrze pierwszoligowej drużyny dołączył także niespełna 17-letni Szymon Bielusiak.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/