Zachęcamy do udziału w akcji honorowej zbiórki krwi.

 


Wszystkich, którzy chcą oddać krew zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, przy al. Bielskiej 46 w dniu 13 marca 2018 roku. W godzinach od 10.00 do 14.00 Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkowany będzie przed komendą. Krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu, prócz policjantów i pracowników cywilnych, może oddać każdy, kto odwiedzi w tym dniu tyską jednostkę.

Braki krwi powodują, że policjanci chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Tym razem policjanci z tyskiej komendy organizują akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 13 marca 2018 roku w godzinach 10:00-14:00. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkowany będzie przed Komendą Miejską Policji w Tychach. .

Krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu, prócz policjantów i pracowników cywilnych, może oddać każdy, kto odwiedzi w tym dniu Komendę Miejską Policji w Tychach, przy Al. Bielskiej 46.

Zachęcamy wszystkich do udziału w przedsięwzięciu. To nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie.

Jednocześnie przypominamy, że aby oddać krew:
– trzeba być zdrowym,
– mieć 18-65 lat,
– ważyć co najmniej 50kg,
– mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem,
– przed oddaniem krwi należy koniecznie zjeść lekki posiłek


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/