Policjanci eliminują tych, którzy są bez wyobraźni ale z promilami…

 


Podczas poniedziałkowych działań p.k. „Alkohol i narkotyki” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 1200 kierujących. 150 sprawdzeń dotyczyło kierujących samochodami ciężarowymi. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy łącznie 3 mężczyzn, którzy prowadzili pojazd na „podwójnym gazie”. Kierowco pamiętaj: PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Jazda w stanie nietrzeźwości jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze zwłaszcza jeśli kierujący prowadzi samochód ciężarowy. Wówczas o tragedię nie trudno. Siadając za kółko samochodu osobowego, bez wyobraźni za to z promilami, także narażamy zarówno siebie jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu, może spowodować spowolnienie reakcji na otoczenie.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zorganizowali działania „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie miasta sprawdzali trzeźwość kierujących. Stróże prawa zwracali także uwagę na to czy ich zachowanie nie wskazuje na prowadzenie w stanie po użyciu środków odurzających.

Podczas trwającej od samego świtu akcji, mundurowi kontrolowali „szoferów” ciężarówek, które ruszały w trasy. Policjanci zbadali stan trzeźwości 150 kierujących zarówno przy wyjazdach z parkingów jak i na trasach przelotowych. Ponadto funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 1050 kierujących samochodami osobowymi. Wśród nich znalazł się jeden kierowca, który popełnił wykroczenie prowadząc w stanie po użyciu alkoholu, a dwóch „wpadło” w związku z popełnionym przestępstwem.

-Około godz. 05:52 na ul. Oświęcimskiej w Tychach policjanci zatrzymali mężczyznę w wielu 55 lat, który kierował samochodem m-ki Opel Meriva będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0.32 mg/l.

-Około godz. 06:07 na ul. Oświęcimskiej w Tychach policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który kierował samochodem m-ki .Skoda, będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0. 60 mg/l.

Pamiętajmy, że podczas jazdy musimy się zmierzyć z wieloma czynnikami na drodze. Nie mamy wpływu na to czy inny kierowca bądź pieszy nie popełni błędu, z powodu którego dojdzie do zdarzenia. Ale mamy wpływ na własne zachowanie. Najważniejsza jest wyobraźnia, stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych kierujących oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!