W świecie twórczej wyobraźni – warsztaty w Muzeum Miejskim.

 


Muzeum Miejskie / Dawna Młótownia – 17 lutego 2018 r., godz. 12:00

Jeśli masz od 7 do 12 lat, interesujesz się sztuką i chcesz rozwijać swe umiejętności plastyczne pod okiem profesjonalisty, zajęcia w Muzeum Miejskim w Tychach są właśnie dla Ciebie!

Tegoroczny cykl spotkań dla dzieci z zakresu sztuki sygnowany tytułem „W świecie twórczej wyobraźni” zaczynamy 17 lutego warsztatami na temat surrealizmu.

Zajęcia rozpoczną się o godz. 12.00, potrwają 2 godziny. W tym roku spotykać się będziemy w siedzibie Muzeum w Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9).

Warsztaty prowadzi Monika Sojka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, laureatka wielu nagród i wyróżnień, dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Tychy.

W czasie pierwszego w tym roku spotkania uczestnicy warsztatów poznają pojęcia surrealizm, bunt, nieświadomość, hipnoza, psychoanaliza, groteska, absurd.

Zwrócą uwagę na historię powstania tego ruchu artystyczno-literackiego w sztuce XX wieku. Poznają nazwiska takich postaci, jak: Guillaume Apollinaire, André Breton, Salvador Dalí, Giorgio de Chirico, Max Ernst, Hans Arp.

Zapoznają się także z różnymi sposobami tworzenia dzieł surrealistycznych.

Część praktyczną warsztatów wypełni próba samodzielnego stworzenia pracy malarskiej zainspirowanej dziełami Salvadora Dalego.

Zajęcia płatne 10 zł od osoby (płatne przed warsztatami).
Obowiązują zapisy.
Kontakt: Anna Kura, Dział Edukacji i Promocji – tel. 32 327 18 20 – 21, wew. 25; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Cykl W świecie twórczej wyobraźni realizowany jest w Muzeum Miejskim w Tychach od lutego 2017 roku. Cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tym roku tematem poszczególnych warsztatów będą: informel, op – art, minimal – art, pop – art, hiperrealizm, land art, performance i happening.


Źródło : http://umtychy.pl/