Okradł seniorkę w kościele.

 


Wielokrotnie przestrzegaliśmy przed złodziejami podkreślając, że to „okazja czyni złodzieja”. Dla amatorów cudzego mienia nie ma znaczenia czy kradzieży dokona w sklepie, w autobusie czy w kościele. Udowodnił to złodziej, który właśnie z kościoła, bez żadnych skrupułów ukradł starszej kobiecie torebkę wraz z dokumentami. Dlatego należy być czujnym cały czas!

Wystarczyła chwila nieuwagi, żeby 81-letnia kobieta straciła torebkę wraz z dokumentami oraz kartą bankomatową. Do zdarzenia doszło we wtorek w kościele przy ul. Paprocańskiej w Tychach. Nieznany sprawca wykorzystał okazję i okradł seniorkę. Pamiętajmy, że wielu kradzieży można by uniknąć, gdyby nie brak rozwagi samych okradzionych…

Czasem wystarczy chwila, by złodziej zabrał swoje żniwo. Policyjne analizy wskazują, że do znacznej części kradzieży przyczynia się niewłaściwa postawa samych pokrzywdzonych.

W supermarketach, na targowiskach czy w autobusach panuje tłok, a tam złodzieje zbierają prawdziwe żniwo. Często także ofiarami kieszonkowców bywają osoby, które często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Łupem złodziei padają torebki pozostawione bez nadzoru tak jak w przypadku wczorajszego zdarzenia, ale także portfele z tylnych kieszeni spodni, otwartych torebek, czy plecaków zawieszonych na plecach, a także telefony komórkowe, dokumenty, czy klucze do samochodu.

Zdarza się, że zanim okradzeni zorientują się o kradzieży, złodziej za pomocą ich karty bankomatowej ograbi już im konto. Parkując samochody w różnych miejscach trzeba pamiętać o zamknięciu drzwi i szyb, czy zabraniu z zasięgu wzroku wartościowych przedmiotów, które stanowią okazję dla złodzieja.

Dlatego ostrzegamy i apelujemy – nie daj się okraść! A jeśli widzisz przestępstwo reaguj w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/