Działania policjantów podczas minionych ferii.

 


Policjanci z Tychów przeprowadzili nocne działania „Bezpieczne Ferie 2018”. W akcję zaangażowani byli stróże prawa z wszystkich wydziałów tyskiej komendy. W ostatni weekend ferii oraz karnawału mundurowi kontrolowali między innymi miejsca rozrywki młodzieży, aby zapobiec naruszeniom prawa oraz zakłóceniom ładu i porządku publicznego. Policjanci podsumowali także czas ferii zimowych na tyskich drogach.

W minioną sobotę policjanci przeprowadzili drugi dzień działań w ramach „Bezpieczne Ferie 2018” Wcześniej podobna akcja polegająca na wzmożonych kontrolach miejsc zagrożonych przeprowadzona została na początku ferii. Łącznie w dwudniowych działaniach uczestniczyło ponad 60 policjantów ze wszystkich wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Celem akcji było przede wszystkim działanie prewencyjne. Policjanci skontrolowali pond blisko 70 miejsc rozrywki młodzieży, rejony parków i skwerów. Mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia szczególnie uciążliwe dla społeczeństwa oraz zmagali się z interwencjami. Podczas działań kontrolowali również pojazdy, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców.

Prócz tego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas całego okresu dwutygodniowych ferii. W tym czasie mundurowi z tyskiej drogówki wzywani byli do kolizji drogowych 72 razy, obsłużyli 4 wypadki drogowe, w każdym z nich jedna osoba została ranna. Policjanci zatrzymali łącznie 4 osoby w związku z popełnieniem przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości, 5 osób popełniło wykroczenie prowadząc pojazd w stanie po użyciu alkoholu oraz 12 popełniło wykroczenie prowadząc po pijaku jednoślad. Ponadto policjanci odnotowali po 1 przypadku kierowania pojazdem bez uprawnień oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Stróże prawa zatrzymali 2 prawa jazdy – jedno w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, drugie w związku ze zdarzeniem drogowym. Łącznie w tym czasie policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 4884 kierujących.

Przed niektórymi z nas jeszcze podróż powrotna z zimowego wypoczynku, zatem przypominamy o właściwym przygotowaniu samochodu oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego podczas jazdy. Pamiętajmy aby kategorycznie nie wsiadać za kółko w stanie nietrzeźwym! Za przestępstwo prowadzenia pojazdu na podwójnym gazie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat, dzięki któremu kierujący sami mogą sprawdzić stan swojej trzeźwości.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/