Sprawca zniszczenia trolebusu zatrzymany.

 


Tyscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 37-latka, podejrzanego o wybicie szyb w trolejbusie. Mężczyzna posłużył się przy tym najprawdopodobniej przedmiotem przypominającym broń. Mundurowi wykonują wciąż czynności z zatrzymanym. Zatrzymanemu może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia. Gdy tylko policjanci otrzymali informację o wybiciu szyb w trolejbusie stojącym na zajezdni dworca w Tychach, rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Ze wstępnych informacji wynikało, że przed trolejbusem doszło do sprzeczki dwóch mężczyzn. Jeden z nich wszedł do środka pojazdu, z kolei drugi wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i zaczął strzelać w jego kierunku, rozbijając trzy szyby.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 37-latka z Tychów. Śledczy zabezpieczyli broń pneumatyczną, która mogła służyć do popełnienia przestępstwa. W oparciu o zebrany materiał dowodowy oraz wyjaśnienia podejrzanego, stróże prawa pracują nad odtworzeniem przebiegu wtorkowego zdarzenia. Niewykluczone, że zatrzymany usłyszy wkrótce zarzut zniszczenia mienia.

Oprócz tego policjanci sprawdzają czy na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nie zostały narażone inne osoby, dlatego w dalszym ciągu prosimy o zgłaszanie się do tyskiej komendy świadków tego zdarzenia.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


Źródło : http://tychy.slaska.policja.gov.pl/