Książęce IPA – nowość w kolekcji piw Książęce.

 


W tym roku Książęce zaczyna sezon piwnych premier wyjątkowo wcześnie i w dodatku w wielkim stylu. Już za chwilę na sklepowych półkach pojawi się nowy wariant w kolekcji specjalności. Książce IPA to pierwsze piwo w tym stylu uwarzone przez browarników z Tyskich Browarów Książęcych.

Długo wyczekiwane Książęce IPA oferuje bogactwo wrażeń dla nosa i podniebienia. To wyraziste, mocno nachmielone piwo, w którym intensywna goryczka została złagodzona i „oswojona” dzięki świeżym, wyraźnie wyczuwalnym nutom cytrusów i owoców tropikalnych. Jest to zasługą aż sześciu odmian chmielu aromatycznego: Citra, Mosaic, Cascade, Centennial, Azacca i Pekko. Połączenie amerykańskich chmieli oraz słodu jęczmiennego typu Pale Ale i jasnego pilzneńskiego zaowocowało wzorcowym piwem w stylu IPA. Jego aromaty orzeźwiają, ale nie przytłaczają kubków smakowych, dzięki czemu trudno poprzestać na jednym kuflu i chce się sięgać po kolejne.

Inspirująca paleta aromatów

– IPA z kolekcji Książęcego ma wszystko, czego oczekują miłośnicy tego gatunku: intensywny chmielowy smak, delikatną słodowość i odświeżające aromaty cytrusów – mówi Ewelina Masiarz, odpowiedzialna w Kompanii Piwowarskiej za markę Książęce. – Wykazuje wysoki poziom zgodności ze stylem, a jednocześnie nie jest to piwo ekstremalne ani zbyt trudne w smaku nawet dla początkujących. Mogą po nie śmiało sięgnąć ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze specjalnościami, jak i osoby, które tylko okazjonalnie poszukują alternatywy dla jasnego pełnego.

Książęce IPA na stałe dołączy do kolekcji specjalności Książęcego, która będzie liczyć aż pięć wariantów. To pierwsze piwo typu IPA uwarzone przez Kompanię Piwowarską, ale kolejne już – po Golden Ale – w którym zastosowano metodę górnej fermentacji. Książęce IPA od Golden Ale odróżnia dwukrotnie wyższy poziom goryczki, nieco inny bukiet zapachowy i jeszcze więcej użytych odmian chmielu. Po wyjęciu go z lodówki warto nieco odczekać, ponieważ dopiero wtedy można w pełni docenić paletę jego aromatów. Książęce IPA najlepiej serwować w temperaturze 12-14°C, w prostej, rozszerzanej ku górze szklance. Znakomicie odnajdzie się w towarzystwie pikantnych mięs, pieczonego drobiu i dań kuchni meksykańskiej. IPA będzie dostępna w sklepach detalicznych w butelce 0,5 l oraz w wersji lanej w lokalach gastronomicznych.

Wprowadzeniu nowego wariantu Książęcego towarzyszyć będzie kampania w TV prowadzona w kwietniu i maju, działania online oraz materiały edukacyjne i POSM w punktach sprzedaży.


Źródło : http://www.kp.pl/