Karnawałowy dancing – Kultowe osiedle A.

 


Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na cykl potańcówek i warsztatów tanecznych przy muzyce na żywo pt. „Niedzielne spotkania z kawą i poleczką”.

Przez najbliższe pół roku w każdą ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 3 w Tychach (przy ul. Wojska Polskiego 10) na tańce połączone z elementami nauki podstawowych kroków tanecznych oraz zabawami tanecznymi.

Pierwsze spotkanie sygnowane nazwą „Karnawałowy dancing – warsztaty i zabawa taneczna” odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 28 stycznia! Zabawę rozpoczynamy o godz. 15.00.

Gospodarzem spotkania będzie Kapela Fedaków, która zagra i udzieli kilku tanecznych lekcji.

Kapela Fedaków to muzycy zafascynowani światem wiejskiej muzyki i energetycznego tańca ludowego, grający zarówno tańce śląskie, jak i te z różnych regionów Polski, a także muzykę mniejszości narodowych i etnicznych. Na ich instrumentarium składają się m.in. bębenek, baraban, akordeon, cymbały, trąbka i skrzypce.

Na nasze wydarzenie zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych!

Warto mieć wygodny strój i obuwie na płaskim obcasie.
Wstęp wolny.

„Niedzielne spotkania z kawą i poleczką” to propozycja Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach cyklu „Kultowe Osiedle A” oraz „Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy”.


Źródło : http://muzeum.tychy.pl/