Tychy Claws wygrywa nagrodę Spirit Of The Game na swoim pierwszym turnieju.

 


W miniony weekend tyska drużyna Ultimate Frisbee – Tychy Claws wzięła udział w turnieju – @Rainbow Winter w czeskim Bohuminie. Były to pierwsze zawody tej trenującej od roku młodej drużyny.

Tyszanie w 12 osobowym składzie wyruszyli do Czech, by przećwiczyć taktyki oraz zebrać pierwsze doświadczenie turniejowe. 2-dniowy turniej odbywał się w formule open/women – pierwszego dnia rozegraliśmy 5 meczów, a drugiego 2.

Wprawdzie wszystkie mecze przegraliśmy, ale z meczu na mecz było widać progres i spokojniejszą grę z dyskiem – wspomina Szymon Najdzinski, zawodnik drużyny.

Treningi, treningami, ale dopiero rywalizacja na turnieju z innymi drużynami daje możliwość przetestowania własnej gry.

W Ultimate Frisbee nie ma sędziów i zawodnicy są zobligowani do znajomości i przestrzegania zasad w duchu fair play. Po każdym meczu, na specjalnych formularzach ocenialiśmy w skali punktowej m.in. znajomość zasad, pozytywne nastawienie, uczciwość na boisku i kontakt fizyczny drużyny przeciwnej.

Niespodziewanie, na ceremonii zakończenia, gdy myślami byliśmy już w drodze do domu okazało się, że inne drużyny oceniły nasz spiryt najwyżej i zdobyliśmy nagrodę w kategorii Spirit Of The Game – mówi jedyna żeńska zawodniczka – Aleksandra Orszulak.

Wszyscy zawodnicy skandowali nasz drużynowy okrzyk bojowy – WHO’S THE BOSS?

TYCHY CLAWS!

Ultimate Frisbee to koedukacyjny sport drużynowy, w którym zamiast piłki punkty zdobywa się dyskiem zwanym frisbee. Celowy kontakt fizyczny jest zabroniony, lecz gra jest bardzo dynamiczna – posiada elementy koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz tenisa. Gramy 7 vs 7 na boisku piłkarskim lub 5 vs 5 na hali o wymiarach piłki ręcznej.

Oto przykładowy mecz w wersji halowej :

https://www.youtube.com/watch?v=njaq8ajN3ds

Co więcej nasza drużyna bierze udział w ogólnopolskim konkursie na najlepsze logo drużyn ultimate frisbee. Spośród 64 uczestników konkursu tyszanie doszli do ¼ finału. Konkurs odbywa się na facebooku a o wygranej decydują głosy internautów. Jeśli chcesz wesprzeć Tychy Claws w tej rywalizacji obserwuj fanpage https://www.facebook.com/tychyclaws/

Jeśli chciałbyś/chciałabyś spróbować swoich sił treningi odbywają się w każdy poniedziałek o 21:00. Pierwsze treningi zaczynają się nauką podstaw rzutów i taktyk, więc doświadczenie oraz przygotowanie fizyczne nie są wymagane. Wszelkie informacje na fanpage’u!

Szczególnie zapraszamy dziewczyny – w nadchodzącym sezonie letnim chcemy wziąć udział w kilku turniejach mixed i lokalnej lidze – Poligon. Śląska Liga Ultimate.

W dywizji mixed (mieszanej) wymagana jest równa liczba dziewczyn i chłopaków, więc jeśli lubisz akywność fizyczną i masz ochotę spróbować nowego i pozytywnego sportu zapraszamy na otwarte treningi. Wystarczy strój sportowy i woda- resztę zapewnimy.

fanpage https://www.facebook.com/tychyclaws/