Charytatywny koncert Stanisława Soyki dla Świetlikowa.

 


Stanisław Soyka wraz z zespołem zagra 26. stycznia 2018 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Pszczynie na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Piękny Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pszczynie, który corocznie jest miejscem koncertów charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących, tym razem będzie miejscem koncertu wyjątkowego człowieka, przyjaciela Fundacji, uznanego wokalisty i kompozytora jazzowego oraz multiinstrumentalisty. Stanisława Soyki będzie można posłuchać w niezwykłej scenerii pięknego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Pszczynie. Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie.

Cały dochód z koncertów przekazany zostanie na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, by pomóc jej bezpłatnie opiekować się dziećmi dotkniętymi nieuleczalną chorobą oraz zebrać środki pieniężne na rzecz finalizacji budowy Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum Stacjonarnego. W maju 2017 roku z inicjatywy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo powstał Ośrodek Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Przypomina przedszkole czy
świetlicę z pełną profesjonalną opieką pielęgniarek, opiekunów medycznych, rehabilitantów, logopedy, pedagoga oraz psychologa. Świetlikowo niesie w pełni bezpłatną pomoc nie tylko dzieciom z różnych miast Śląska, ale także ich rodzicom, którzy poświęcając się przez lata opiece nad ciężko chorym dzieckiem, rezygnują ze swojego życia zawodowego i – niejednokrotnie – towarzyskiego. Nowatorski projekt był bardzo kosztowny i pochłonął środki finansowe przekraczające możliwości Fundacji.

Bilety można zakupić poprzez: