Tomasz Jodłowski – slide show.

 


Pasażu Kultury Andromeda  – 25 stycznia 2018 r., godz. 19:00

Slide show (pokaz zdjęć) Tomasza Jodłowskiego, honorowego członka Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Tomasz Jodłowski fotografował między innymi dla „Dziennika Zachodniego”, „Rzeczpospolitej”, agencji Forum i Reporter, a jego pierwsze zdjęcia publikował tyski tygodnik „Echo”. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików, studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Dwukrotnie zdobył Grand Prix w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej (2006 i za reportaż z ekstremalnego biegu Runmageddon w 2017). Jest laureatem konkursów Grand Press Photo (2012, 2017) i BZ WBK Press Foto (2006, 2011, 2012 i 2017). Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w konkursie „Życie jest piękne”. Laureat, a później gość specjalny konkursu Tychy Press Photo. Tomasz Jodłowski jest współautorem książek: „Drugie życie kopalń” (2013), „Babska szychta” (2014) i „Ratownicy – pasja zwycięstwa” (2015). W 2017 roku jego zdjęcia prezentowane były na wystawach między innymi w Muzeum Miejskim i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Bibliotece Śląskiej, Galerii ZPAF w Katowicach i Muzeum Historii Katowic.
W grudniu 2017 roku został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pierwszym w historii działającego od czterech lat stowarzyszenia.
Patronat medialny: tygodnik „Echo”, dwutygodnik „Nowe Info”, portale eTychy.org – Tychy i tychy.info. Wstęp jest wolny.
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie, jak i amatorzy. Więcej informacji o działalności TTF-u na www.ttf.tychy.pl

Źródło : http://umtychy.pl/