Tytuł Integratora Roku 2017 dla „Świetlikowa”.

 


W piątek 12 stycznia w tyskiej Mediatece odbyła się XVII Gala Noworocznego Spotkania Przedsiębiorców, zorganizowana przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach oraz Prezydenta Miasta Tychy. Noworoczne Spotkanie jest też okazją do uhonorowania statuetką Integratora Roku osoby lub instytucji, która wniosła szczególny wkład do integracji lokalnego środowiska wokół spraw istotnych i znaczących nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla społeczności lokalnej.

Tytuł Integratora Roku 2017 otrzymało Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci „Świetlikowo”, otwarte w czerwcu 2017 r., w odremontowanym budynku byłego przedszkola w Jaroszowicach przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci. W Świetlikowie dzieci mają zapewnioną bezpłatną, specjalistyczną opiekę. Rodzice w tym czasie mają szansę „złapać oddech” i odpocząć od trudnej rzeczywistości. Mówi się, że gdy choruje dziecko to choruje cała rodzina. Z doświadczenia Hospicjum Domowego prowadzonego przez fundację wiadomo, jak bardzo zmęczeni są rodzice ciężko chorych dzieci. W Świetlikowie dzieci przebywają wspólnie z rówieśnikami pod okiem wykwalifikowanej kadry. Na maluchy czeka sala doświadczania świata, a w pokoikach unoszą się zapachy mięty, czekolady, wanilii po to, aby można było poznać świat leżąc w łóżku. Na co dzień z dziećmi pracują rehabilitanci, logopeda, psycholog, a kiedy dziecko potrzebują odpoczynku wolontariusz gra mu na gitarze lub czyta książkę przy łóżeczku.

Świetlikowo nie tylko pomaga, ale właśnie integruje lokalną społeczność, która angażuje się w różnorodne akcje charytatywne na rzecz placówki. Statuetkę Integratora Roku odebrali Natasza Godlewska, prezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci, Ewa Wójcik-Gil, viceprezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci oraz prof. Janusz Świetliński – lekarz neonatolog, założyciel fundacji.
Wyróżnienia Integratora Roku 2017 otrzymała Fundacja Europa House (powstała w 2014 r., organizuje szkolenia biznesowe oraz Międzynarodowe Spotkanie Biznesu przy Beaujolais Nouveau, Międzynarodowe Spotkanie Biznesu przy Kulturze Francuskiej, Kongres Biznesu i Festiwal Kultury – Si Silesia oraz Tydzień Kultury Włoskiej) oraz Szkoła Suzuki Elżbieta Węgrzyn (uczy gry na instrumentach od najmłodszych lat, według metody Japończyka Shinichi Suzuki, jednego z najwybitniejszych pedagogów muzycznych XX wieku).


Źródło : http://izba.tychy.pl/