GKS Tychy rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej.

 


Przez ostatnie dwa tygodnie trenowali indywidualnie. Dziś rano przeszli badania medyczne, a o 11:30 odbyli pierwsze zajęcia w Nowym Roku. Zawodnicy GKS Tychy na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

– Badania, które zawodnicy przejdą jutro pokażą na jakim jesteśmy etapie. Na początku okresu przygotowawczego chcemy pracować nad siłą, mocą i wytrzymałością. Będziemy trenować na boisku i hali. Dla każdego zawodnika dobierzemy odpowiednie obciążenia. W pierwszych 3-4 sparingach każdy będzie grał przez 45 minut. W ostatnich dwóch spotkaniach na pewno będziemy chcieli przygotować organizm do wysiłku meczowego. Będą oczywiście aspekty techniczne i fizyczne – mówi Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

W pierwszych zajęciach nie wzięli udziału Wojciech Szumilas, Łukasz Grzeszczyk i Piotr Ćwielong. „Pepe” i „Grzeszczu” narzekają na drobne urazy. Na razie trenują indywidualnie. Na boisko wrócą w poniedziałek. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

– W grudniu był czas na mały reset. Można było odpocząć i spędzić czas z rodziną. Od stycznia każdy z nas otrzymał rozpiskę zajęć. Naprawdę były bardzo ciężkie, sumiennie je wykonaliśmy i rozpoczynamy przygotowania do rundy wiosenne j- dodaje Daniel Tanżyna, obrońca GKS Tychy.

Z drużyną trenował już wracający z wypożyczenia Damian Nieśmiałowski. W roli obserwatora pojawił się Konrad Jałocha, który przeszedł już testy medyczne i najprawdopodobniej w najbliższych dniach podpisze kontrakt z GKS Tychy. Tyską szatnię poznał dziś Edgar Bernhardt, który podpisał z „Trójkolorowymi” kontrakt do końca sezonu 2017/18.

– Miałem inne propozycje, ale wybrałem Tychy. Rozmawiałem z Janotą, który bardzo dużo powiedział mi o trenerze. Dyskutowałem z nim także osobiście i wiem jakie podejście ma do zawodników. Wszyscy bardzo go szanują, dlatego właśnie przenoszę się do Tychów – zaznacza Edgar Bernhardt, zawodnik GKS Tychy.

Jutro zawodników od rana czekają testy wydolnościowe.

Kadra GKS Tychy na pierwszym treningu: 

Rafał Dobroliński, Marek Igaz, Oskar Kubik, Mateusz Pańkowski, Marcin Biernat, Maciej Mańka, Mateusz Grzybek, Remigiusz Szywacz, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz, Łukasz Bogusławski, Łukasz Matusiak, Piotr Fortuna, Jakub Piątek, Damian Nieśmiałowski, Adrian Łuszkiewicz, Paweł Kaczmarczyk, Kacper Piątek, Konrad Pipia, Michał Fidziukiewicz, Nikolas Wróblewski, Dawid Rogalski, Kamil Zapolnik.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/