Rozbudowa ul. Obywatelskiej. Od 10 stycznia zmiana organizacji ruchu.

 


Rusza rozbudowa ul. Obywatelskiej W Tychach. Od środy, 10 stycznia, należy spodziewać się pierwszych istotnych zmian w organizacji ruchu, bowiem na kilku odcinkach ulicy wprowadzone zostaną zawężenia jezdni.Końcem minionego roku Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę na rozbudowę ul. Obywatelskiej. Wykonawcą zadania została wyłoniona w drodze przetargu firma SKANSKA S.A. Wartość umowy to nieco ponad 9 mln. zł. Za tę kwotę ul. Obywatelska ma zostać przebudowana na blisko 1,5-fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową wraz z drogami bocznymi.

CO SIĘ ZMIENI?

Ulica Obywatelska położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Każdego dnia porusza się nią około 500 pojazdów, z czego znaczną część stanowią samochody ciężarowe. Po obu stronach drogi zlokalizowane są rowy, nie ma ani chodników, ani ścieżki rowerowej. Teraz to się zmieni.Droga zostanie wyremontowana i poszerzona. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, które będą miały po 2 metry szerokości. Powstaną także zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy. Ponadto na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie czterowlotowe rondo (szerokość jezdni wyniesie 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry). Wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU!

Docelowo ulica Obywatelska zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy (zgodnie z zamieszczoną poniżej mapą), a drogowcy pracować będą jednocześnie na kilku frontach robót. Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się od środy, 10 stycznia. Wówczas zawężone zostaną trzy odcinki ul. Obywatelskiej (ETAP 1, 6 i 11). Ruch odbywać się będzie wahadłowo jednym pasem.

O kolejnych zmianach organizacji ruchu będziemy informować w oddzielnych komunikatach. Kierowców prosimy o ostrożna jazdę i jednocześnie przepraszamy za wszystkie niedogodności związane z realizacją inwestycji.

Całe zadanie powinno mieć swój finał jesienią.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/