DK44: Ulica Turyńska zamknięta. Obowiązują objazdy.

 


Zmiana organizacji ruchu ma związek z rozpoczynającą się modernizacją tyskiego odcinka drogi krajowej numer 44. Zmiany te nie są chwilowe – będą obowiązywać przez ponad rok!

Został całkowicie zamknięty przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną. Tym samym kierowcy jadący w stronę Oświęcimia powinni poruszać się ul. Oświęcimską aż do wysokości istniejącego ronda na skrzyżowaniu ulic Serdecznej i Oświęcimskiej, gdzie skręcą w wewnętrzną drogę prowadzącą do fabryki FCA. Tak dostaną się na tymczasowe rondo, jakie wybudowano jeszcze w grudniu i powrócą na trasę DK-44. Objazd dla kierowców jadących w stronę Mikołowa odbywać się będzie dokładnie tym samym torem, z tym że w przeciwnym kierunku (tymczasowe rondo, wewnętrzna droga do fabryki FCA, rondo Serdeczna-Oświęcimska, ul. Oświęcimska).

Dodatkowo sugerowane są trasy alternatywne. Do Oświęcimia można dojechać DK-1 i dalej S-1 w kierunku Dąbrowy Górniczej i skręcając na pierwszym węźle w prawo do Lędzin i Bierunia, a w kierunku Tychów poprzez istniejące rondo w stronę ul. Serdecznej i dalej przez tereny przemysłowe i ul. Towarową do DK-1 lub centrum.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/