160 km/h w mieście – 22-letni tyszanin stracił prawo jazdy.

 


W ręce policjantów z tyskiej drogówki wpadł 22-latek, który jechał mazdą z prędkością ponad 160 km/h. Młody kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, na odcinku DK nr 44, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna musi się teraz pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci z tyskiej drogówki patrolując ulicę Oświęcimską w Tychach zauważyli jadący z dużą prędkością samochód. Kiedy stróże prawa dokonali pomiaru, okazało się, że kierujący mazdą jedzie ponad 161 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość do 50km/h. Pirat drogowy został zatrzymany do kontroli. Po sprawdzeniu dokumentów mundurowi ustalili, że był nim 22-letni tyszanin. Młody kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i „zebrał” 10 punktów karnych.

Wyniki cyklicznie przeprowadzonych akcji „Prędkość” sprawiają, iż policjanci w dalszym ciągu będą kontynuować działania, mające na celu eliminowanie piratów drogowych. W związku z tym, iż zagrożenia te znacznie występują między innymi na trasie DK 44 tam właśnie również będą prowadzone działania mundurowych.