Tyskie Wieczory Kolędowe : Koncert inauguracyjny pt. „MOC TRADYCJI”.

 


XXVII Tyskie Wieczory Kolędowe zainauguruje 7 stycznia w Kościele bł. Karoliny Kózkówny o godz. 18.00 koncert „Moc Tradycji” składający się z jedenastu najpiękniejszych polskich kolęd opracowanych na głos mezzosopranowy z towarzyszeniem chóru, kwintetu smyczkowego, pianina i harfy pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej – Panek.

Kolędy wykona mezzosopranistka liryczna Izabela Kopeć, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalnym o specjalizacji wokalno-aktorskiej i oraoryjno-kantatowej. Towarzyszyć jej będzie Chór Kameralny „Ad libitum” składający się w większości z byłych śpiewaków Reprezentacyjnego Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” w Cieszynie, absolwentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego.

Chór jest laureatem wielu prestiżowych nagród na krajowych i zagranicznych konkursach chóralnych m.in.: Złoty Medal Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Choralnej „Festa Musicale” w Ołomuńcu, Ocena „Tres Bien” Montreux Choral Festiwal –Szwajcaria, Złoty Dyplom oraz nagroda specjalna Wojciecha Kilara za wykonanie muzyki współczesnej Międzynarodowego Konkursu „GAUDE CANTEM” w Bielsku –Białej.

W programie znaleźć można utwory takie jak Cicha Noc, Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, czy Lulajże Jezuniu.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/