Oszukał seniorkę „na administratora”.

 


Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy wykorzystując łatwowierność i brak czujności najczęściej starszych osób, okradają ich z oszczędności całego życia. Kilka dni temu 84-letnia kobieta padłą ofiarą oszusta na tzw. pracownika administracji i straciła 45 tys. złotych. Pamiętajmy, że legendy, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje oraz oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic.

W ostatnim czasie w Tychach doszło do kradzieży na tzw. pracownika administracji. Sprawca wszedł do mieszkania 84-letniej kobiety pod pretekstem kontroli wody lub usunięcia rzekomej awarii. Następnie starał się odciągnąć uwagę właścicielki. W tym czasie ukradł jej 45 tys. złotych.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę. Nie otwierajcie drzwi nieznajomym, zwłaszcza wtedy, gdy nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejś instytucji, np. administracji, banku, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był on do Was kierowany. Nadmierne zaufanie, wpuszczanie do mieszkania nieznajomych i bezkrytyczna wiara w opowiadane przez nich historie mogą nas drogo kosztować. Pamiętajcie o OGRANICZONYM ZAUFANIU do obcych.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Tychach pod numerem (032) 3256200, 3256255 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie Policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów i złodziei.