10 kolejka Tyskiej Ligi Futsalu w sobotę 6 stycznia.

 


Przed nami pierwsza w 2018 roku kolejka Tyskiej Ligi Futsalu, po rozegraniu której, pozostanie nam już tylko jedna seria gier kończąca pierwszą rundę. W 10 kolejce nie zabraknie spotkań, które znaczącą wpłyną na układ tabeli.

O godzinie 9:00 jako pierwsi na parkiet wybiegną Bad Boys’i oraz ZET Szpilernia. Ci pierwsi od kilku spotkań są na fali i regularnie punktują dzięki czemu zajmują już 4 miejsce w tabeli, natomiast drudzy do tego pojedynku podejdą podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Hapoelem. Emocje gwarantowane.

O 9:50 zmierza się ATP Matador ’98 z beniaminkiem, który cały czas czeka pierwsze punkty w tym sezonie czyli Młodymi Wilcami. Faworytem będzie Matador, ale Wilce pokazywały już pazur, psując sporo krwi niejednemu zespołowi.

W kolejnym spotkaniu, które rozpocznie się o 10:40 zagrają Piłkarscy Emeryci z Hapoelem Beer Kebab. Jedni i drudzy zajmują w tym sezonie dość niespodziewane pozycje w tabeli. Emeryci grają poniżej oczekiwań i są aktualnie na 9 miejscu, z kolei Hapoel robi w tym sezonie furorę zajmując wysoką jak na beniaminka 2 lokatę. Zarówno PE jak i HBK będą chcieli wygrać to spotkanie. Pierwsi, aby uciec znad strefy spadkowej, a drudzy, aby utrzymać kontakt z czołówką.

W czwartym meczu dnia zmierzą się FCA oraz Jesiony (11:30). Przed startem rozgrywek wszyscy w ciemno postawiliby na zwycięstwo Mistrzów Ligi, ale ich obecna forma pozostawia wiele do życzenia. Z kolei ekipa FCA pokazywała się już wielokrotnie z dobrej strony i wcale nie stoją na straconej pozycji w tym meczu. Wynik tego pojedynku jest ciężki do przewidzenia.

W ostatnim spotkaniu powinny czekać nas największe emocje za sprawą GKS-u Futsal Tychy U-18 i Piwkarzyków. Oba zespoły zajmują czołowe lokaty i są faworytami do końcowego triumfu w tym sezonie. Komplet punktów w tym meczu dla jednych i drugich jest na wagę złota. Pierwszy gwizdek sędziego o 12:20.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców w najbliższą sobotę (06.01.2018) na halę przy al. Piłsudskiego. Wstęp wolny.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl