Hokejowe podsumowanie roku 2017 w Polsce.

 


Przegląd najważniejszych wydarzeń od stycznia do grudnia 2017 rokuNa polskich lodowiskach rządziły GKS Tychy i Comarch Cracovia, które podzieliły się łupem zdobywając Puchar Polski i mistrzostwo.

Nieporozumienie z ubezpieczeniami w reprezentacji Polski

W dzień rozpoczęcia turnieju EIHC w Katowicach w lutym, gruchnęła wiadomość o wycofaniu z kadry powołanej przez Jacka Płachty dwóch zawodników. Powodem opuszczenia zgrupowania przez Mateusza Bepierszcza i Michała Kotlorza było wezwanie ich przez klub. GKS Tychy poinformował graczy, że przez brak ważnych polis ubezpieczeniowych nie mogą oni występować w kadrze.

– Wszyscy, którzy są powoływani, są i byli ubezpieczeni nie tylko w podstawowej wymaganej wersji, ale też na wyższym pułapie finansowym. Prosiłbym prezesów polskich klubów o trochę więcej zaufania w tej kwestii. Radziłbym, aby nie wysyłać pism do biura PZHL na „za pięć dwunasta”, bo ciężko na to odpowiedzieć. Wysłaliśmy odpowiednie maile z odpowiednimi dokumentami, a mimo wszystko koledzy minęli się z prawdą – przekazał dziennikarzom na koniec turnieju EIHC prezes Dawid Chwałka.

Comarch Cracovia mistrzem Polski, złoty gol Petra Sinagla w dogrywce

Po raz drugi z rzędu i czwarty raz w historii PHL, mistrza Polski wyłonił siódmy mecz. O mistrzostwie dodatkowo rozstrzygała dogrywka, a w niej złotego gola na wagę mistrzostwa zdobył Petr Sinagl z Comarch Cracovii, ustalając rezultat meczu na 2:1. Dzięki temu trafieniu Pasy zdobyły 12. tytuł w historii klubu, wygrywając całą rywalizację z GKS Tychy 4-3.

Kompromitacja polskich hokeistów na zakończenie MŚ Dywizji IA w Kijowie

Austria dokonała prawdziwego pogromu, pokonując Polskę 11:0 w ostatnim dniu zmagań mistrzostw świata Dywizji IA w Kijowie. Wygrywając polscy hokeiści mogli przedłużyć swoje nadzieje na wywalczenie awansu, sromotna porażka całkowicie zamykała jednak ten temat. Od czasu utworzenia tego szczebla rozgrywek w światowym hokeju w 2011 roku, aż do tej pory żadna ekipa nie pokonała innej różnicą większą niż sześć goli. Polska po raz ostatni przegrała dwucyfrowymi rozmiarami w 1995 roku, wówczas ulegając Słowacji 0:10.

GKS Tychy drugi rok z rzędu sięgnął po Puchar Polski w hokeju

GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 6:5 (0:1, 0:1, 5:3, 1:0) po dogrywce i drugi raz z rzędu zdobył Puchar Polski. Pomiędzy 54. i 59. minutą meczu padło pięć goli, złotą bramkę w dogrywce zdobył Michael Cichy. To ósmy triumf w Pucharze Polski tyskiej drużyny.

Drużyna ze Śląska najczęściej ze wszystkich polskich klubów sięgała po to trofeum. GKS Tychy jeszcze nigdy nie przegrał w finałowym pojedynku o Puchar Polski (osiem występów – osiem wygranych). Polski Związek Hokeja na Lodzie podpisał umowę z Totalizatorem Sportowym, który objął imprezę patronatem. Oficjalna nazwa turnieju brzmiała Lotto Puchar Polski.


Źródło : https://sport.onet.pl/