Podsumowanie długiego weekendu na tyskich drogach.

 


Od piątku trwał długi „sylwestrowy” weekend podczas, którego nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali tyscy policjanci. Podczas wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku, a do niegroźnych stłuczek policjanci wyjeżdżali 15 razy. Ponadto z dalszej jazdy mundurowi wyeliminowali 6 kierujących na „podwójnym gazie”.

Od piątku do dnia wczorajszego policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. W policyjnych statystykach odnotowanych zostało 15 kolizji. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 3 kierujących jednośladami, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwości oraz 3 kierujących pojazdami mechanicznymi, których wynik badania wskazał, iż popełnili przestępstwo prowadząc swój pojazd na „podwójnym gazie”.

– 01.01.2018r. ok godz. 00:16 na ul. Jaśkowickiej policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę (zam. Katowice), który kierował samochodem m-ki Mercedes Vito w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0.80 mg/litr.

– 01.01.2018r. ok godz. 04:05 na DK-86 policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę (zam. Tychy), który kierował samochodem m-ki Ford Mondeo w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0,72 mg/litr. Mężczyzna spowodował kolizję drogową.

– 01.01.2018r. Ok godz. 07:15 na al. Bielskiej w Tychach, policjanci zatrzymali 46-letnią kobietę (zam. Tychy), która kierowała samochodem marki Opel Astra będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0,69mg/litr.

Łącznie, podczas długiego weekendu, policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1130 kierujących. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w okresie zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież.

Kolor odzieży wierzchniej ma wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.