PP w hokeju na lodzie: GKS Tychy broni trofeum.

 


GKS Tychy, Comarch Cracovia, JKH GKS Jastrzębie i Tauron KH GKS Katowice rozpoczną w środę w Krakowie rywalizację o Puchar Polski w hokeju na lodzie. Faworytem są tyszanie, którzy będą bronić trofeum wywalczonego przed rokiem w Nowym Targu.

Prawo do gry w finałowym turnieju Pucharu Polski wywalczyły cztery najlepsze zespoły po dwóch rundach rozgrywek ekstraligi.

Faworytem krakowskiego turnieju jest GKS Tychy, który z przewagą 10 punktów prowadzi w tabeli ekstraligi. Święta tyszanie spędzili jednak w niezbyt dobrych nastrojach, bo w piątek przegrali 2:3 (po dogrywce) z Podhalem w Nowym Targu i przerwali tym samym serię 11 kolejnych zwycięstw.

Trener GKS Andriej Gusow zapowiada, że Puchar Polski jest obecnie priorytetem dla jego zespołu. „Chcemy zdobywać trofea, a wcześniej nie udało nam się wygrać Superpucharu, odpadliśmy też szybko z rozgrywek Pucharu Kontynentalnego” – powiedział szkoleniowiec, którego zespół w środowym półfinale zmierzy się z JKH GKS Jastrzębie.

Za najgroźniejszego konkurenta tyszan uznaje się Cracovię, która będzie chciała zrewanżować się za ubiegłoroczną porażkę w finale 0:3.

„Jak pamiętamy z ubiegłych lat te turnieje zawsze miały swoją dramaturgię. Faworytem są tyszanie, którzy odgrywają wiodącą rolę w lidze. Jestem trochę zaniepokojony formą Cracovii. Wierzę jednak, że zespół zmobilizuje się, a trener zdoła wpłynąć odpowiednio na zawodników. Spodziewam się solidnej postawy Jastrzębia. Ten zespół prezentuje solidny i dobrze poukładany taktycznie hokej. Wysokie miejsce, które zajmują w tabeli, świadczy że ten zespół ma spory potencjał. GKS Katowice nie pokazał jeszcze wszystkiego na co go stać. Zawodnicy nie od razu potrafią przestawić się na system, który wprowadzi nowy trener” – uważa Steblecki.

Hokeiści o Puchar Polski będą walczyć po raz 20. w historii. Najczęściej – siedmiokrotnie – triumfował GKS Tychy. Po raz pierwszy o to trofeum walczono w 1969. Później odbyła się jeszcze jedna edycja. Rywalizację wznowiono dopiero w 2000 roku. Od 2013 roku rozgrywki te toczą się według obecnej formuły, czyli turnieju z udziałem czterech zespołów. Polski Związek Hokeja na Lodzie podpisał umowę z Totalizatorem Sportowym, który objął imprezę patronatem. W tym roku oficjalna nazwa turnieju to Lotto Puchar Polski.

Program turnieju:

27 grudnia, środa

mecze półfinałowe

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie (godz. 16.30)

Comarch Cracovia – Tauron KH GKS Katowice (20.00)

28 grudnia, czwartek

finał (17.30)


Źródło : https://sport.onet.pl/