Podsumowanie działań BEZPIECZNY WEEKEND – „Boże Narodzenie 2017”.

 


Podczas działań związanych z akcją BEZPIECZNY WEEKEND – „Boże Narodzenie 2017” na tyskich drogach doszło do jednego wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Ponadto policjanci odnotowali 17 niegroźnych kolizji i zatrzymali 6 kierujących na „podwójnym gazie”. Nad bezpieczeństwem tyszan w tym czasie czuwało kilkudziesięciu policjantów.

Podczas działań związanych z akcją BEZPIECZNY WEEKEND – „Boże Narodzenie 2017” nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali policjanci z wszystkich wydziałów tyskiej komendy. W trakcie minionego weekendu policjanci odnotowali jeden wypadek, do którego doszło w miniony piątek na al. Bielskiej. Kierujący samochodem Saab potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie 13-latki, które z ogólnymi potłuczeniami trafiły do szpitala na obserwacje. Mundurowi wyjeżdżali natomiast 17 razy do niegroźnych stłuczek. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy sześciu kierujących, którzy odważyli się prowadzić swoje pojazdy na „podwójnym gazie”.

Jest wiele osób, które będą dopiero wracać ze świątecznego weekendu, dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Przypominamy aby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić czy : pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/