Tyskie Laury Sportowe 2017 – rozpoczyna się głosowanie.

 


Rozpoczyna się zasadniczy etap dziewiątej edycji Plebiscytu Tyskie Laury Sportowe, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod patronatem „Twoich Tychów”.

Do tej pory nasi Czytelnicy i Internauci przysyłali swoje kandydatury do tytułu najpopularniejszych sportowców w 2017 roku, a następnie zebrała się Kapituła Plebiscytu, która wybrała dwudziestkę nominowanych.

Na plebiscyt napłynęło 49 propozycji, spośród których Kapituła Plebiscytu w składzie: Edward Feith (przedstawiciel środowiska trenerów, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego), Grzegorz Michalski (przewodniczący Rady Sportu Miasta Tychy), Zbigniew Gieleciak (przedstawiciel środowiska biznesu, prezes Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej) oraz przedstawiciele organizatorów plebiscytu – Marcin Staniczek (dyrektor MOSiR) oraz Leszek Sobieraj i Wojciech Wieczorek z „Twoich Tychów” nominowała po 10 sportowców w kategorii „młodzieżowiec” i kategorii „senior”. Teraz ponowie głos zabiorą kibice, a właściwe głosowanie zaczynamy już dzisiaj.

Oddawanie głosów odbywa się za pośrednictwem kuponów, które będą publikowane na łamach Twoich Tychów do 30 stycznia 2018 r. i które należy dostarczyć (listownie lub osobiście) na adres: Tygodnik Twoje Tychy, al. Piłsudskiego 12, 43-100 Tychy, z dopiskiem „Plebiscyt na Najpopularniejszego Tyskiego Sportowca Roku 2017”, w terminie do 1 lutego 2018 r. Zgłoszenia będzie można dokonać również za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.tychy.pl do 30.01.2018 r. (wypełnienie i odesłanie zgłoszenia na formularzu zgłoszeniowym umieszczonym na stronie www.tychy.pl musi zostać poprzedzone założeniem konta użytkownika portalu).

Listę nominowanych sportowców będziemy publikować na łamach tygodnika „Twoje Tychy”, jest też na stronach www.tychy.pl i www.mosir.tychy.pl.

Aby zgłoszenie było prawidłowe, powinno – oprócz wybranych sportowców – zawierać imię i nazwisko uczestnika plebiscytu, dokładny adres zamieszkania (ulica wraz z numerem domu/mieszkania oraz miejscowość), numer telefonu kontaktowego, a w przypadku oddania głosu na formularzu zgłoszeniowym umieszczonym na stronie www.tychy.pl – obligatoryjnie adres e-mail. Tylko kompletnie wypełnione zgłoszenia tzn. spełniające wszystkie powyższe warunki będą brały udział w losowaniu nagród.

I ważna uwaga – jeden uczestnik może wypełnić i przysłać jedno zgłoszenie. I oczywiście – jak co roku – wśród wszystkich uczestników plebiscytu zostaną rozlosowane nagrody.

NOMINOWANI

MŁODZIEŻOWCY:

Jakub Adamczyk i Wojciech Waksmański (kajakarstwo, MOSM Tychy) – wicemistrzowie Polski młodzików (U-14) w C2 na dystansie 2.000 m, wicemistrzowie Polski młodzików w C2 na dystansie 5.000 m, wicemistrz Polski młodzików w maratonie kajakowym w C2 na 8,4 km. Trenerzy: Sylwia, Magda i Marek Stanny.

Weronika Ciereszko (boks, MOSM Tychy) – mistrzyni Polski kadetek (kat. 70 kg) – obroniła tytuł sprzed roku. Trener: Ryszard Dziopa.

Oliwia Dąbrowska (strzelectwo, Śląskie Towarzystwo Strzeleckie) – reprezentantka Polski, uczestniczka mistrzostw świata i mistrzostw Europy juniorek. W mistrzostwa Polski seniorów zdobyła z drużyną ŚTS 2 złote medale w obu konkurencjach, a w mistrzostwach Polski juniorek – złoto w pistolecie pneumatycznym. Trener: Krzysztof Rymski.

Nataniel Dynak (skoki do wody, UKS Auerbach Tychy) – najlepszy obecnie zawodnik w skokach do wody w kategorii młodzików w Polsce. W tym roku zdobył złoty medal w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. Trenerzy: Mirosława Gruszka i Tadeusz Ślusarek.

Bartłomiej Jeziorski (hokej na lodzie, GKS Tychy) – wicemistrz Polski, reprezentant Polski, uczestnik MŚ Dywizji IA w Kijowie, kapitan reprezentacji U-20 podczas MŚ Dywizji IB w Bledzie. W sezonie 2016/17 12 bramek i 14 asyst, w aktualnych rozgrywkach 7 goli i 10 asyst. Trener: Andrej Gusow.

Klementyna Kołodziej (snowboard, AZS AWF Katowice) – mistrzostwo Polski w slope style i II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Obecnie walczy o prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich i ma za sobą udany próbę w Pucharze Świata, gdzie znalazła się w czołowej 30, uprawniającej do olimpijskiego startu. Czekają ją jeszcze dwie próby w Pucharze świata – w Chinach i w Europie. Trener: Władysław Ligocki.

Emilia Kowalik (piłka ręczna, SMS Płock) – reprezentanka Polski juniorek, uczestniczka mistrzostw Europy Dywizji B, w których zdobyła 12 goli i została wybrana do drużyny gwiazd turnieju jako najlepsza prawoskrzydłowa! Wychowanka MOSM Tychy, aktualnie SMS Płock.

Sylwia Łaskawska (hokej na lodzie, Atomówki GKS Tychy) – brązowa medalistka mistrzostw Polski – w sezonie 2016/17 zdobyła 29 goli i 19 asyst, w bieżących rozgrywkach zdobyła już 14 punktów. Reprezentantka Polski, uczestniczka MŚ Dywizji IB w Katowicach. Trener: Dariusz Garbocz.

Aleksandra Mentelska (zapasy, MOSM Tychy) – wicemistrzyni Polski XXIII Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w zapasach w kat. do 70 kg. Trener: Marek Juźwik.

Karina Sofińska (lekka atletyka, MOSM Tychy) – mistrzyni Polski do lat 18 w trójskoku z rekordem życiowym 11 m 89 cm, srebrna medalistka halowych mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych w trójskoku. Trener: Bogdan Przybycin.

 

SENIORZY:

Beata Bartków-Kwiatkowska (strzelectwo, Śląskie Towarzystwo Strzeleckie) – czołowa polska zawodniczka, reprezentantka kraju. W 2017 roku wywalczyła 8 miejsce w Pucharze Świata i 8. miejsce w mistrzostwa Europy. Zdobyła trzy medale mistrzostw Polski – srebro w rywalizacji drużynowej i 2 złote medale w obu konkurencjach strzeleckich. Trener: Krzysztof Rymski.

Grzegorz Dominik (futbol amerykański, Tychy Falcons) – najlepszy skrzydłowy 2017 Tychy Falcons. Powoływany do reprezentacji Polski od 2013 roku. Wielokrotnie wyróżniany w sezonie 2017, brał udział w The World Games we Wrocławiu oraz został najlepszym zawodnikiem meczu towarzyskiego ze Szwajcarią. Trener: Michał Kołek.

Katarzyna Frąckowiak (hokej na lodzie, Atomówki GKS Tychy) – brązowa medalistka mistrzostw Polski – w sezonie 2016/17 zdobyła 37 goli i 17 asyst, a bieżących rozgrywkach zdobyła już 22 punkty. Reprezentantka Polski (kapitan drużyny), uczestniczka MŚ Dywizji IB w Katowicach. Trener: Dariusz Garbocz.

Adam Jamiński (biegi górskie, SPLA Tychy) – reprezentant Polski. Piąty zawodnik mistrzostw Polski w biegu górskim w stylu alpejskim na dystansie 10 km (ok. 1000 m przewyższenia), drugi zawodnik słynnego biegu górskiego na Ślężę (5 km w stylu alpejskim, ok. 530 m przewyższenia).

Filip Komorski (hokej na lodzie, GKS Tychy) – srebrny medalista mistrzostw Polski, reprezentant kraju – w sezonie 2016/17 zdobył 38 punktów (18 bramek i 20 asyst), w tym sezonie ma już 7 goli i 11 asyst. Trener: Andrej Gusow.

Marcin Kowalewski (koszykówka, GKS Tychy) – wyróżniająca się postać drużyny GKS Tychy, czołowy strzelec I ligi. W sezonie 2016/17 zaliczył średnią 14,88 pkt na mecz, w aktualnych rozgrywkach jego średnia to 13,29 pkt na mecz. Silny skrzydłowy, niezwykle inteligentny zawodnik. Trener: Tomasz Jagiełka.

Bartłomiej Pociecha (hokej na lodzie, GKS Tychy) – srebrny medalista mistrzostw Polski, reprezentant kraju, uczestnik MŚ Dywizji IA w Kijowie, najskuteczniejszy obrońca GKS Tychy – w sezonie 2016/17 7 goli i 25 asyst, a w bieżących rozgrywkach ma już 7 bramek i 12 asyst. Trener: Andrej Gusow.

Jarosław Rzeszutko (hokej na lodzie, GKS Tychy) – wicemistrz Polski, jeden z najlepiej punktujących hokeistów GKS Tychy – w sezonie 2016/17 zdobył 50 punktów (26 goli i 24 asysty), w tym sezonie ma już 11 bramek i 8 asyst. Trener: Andrej Gusow.

Magda Stanny (kajakrstwo, Warta Poznań) – 3. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Belgradzie w C1 na 5.000 m, uczestniczka mistrzostw Europy i wielokrotna uczestniczka zawodów Pucharu Świata, mistrzyni Polski w C1 na 8.000 m. Wychowanka i trenerka MOSM, aktualnie zawodniczka Warty Poznań.

Jakub Świerczok (piłka nożna, GKS Tychy) – urodzony w Tychach napastnik, który do seniorskiego GKS Tychy trafił dopiero w wieku 23 lat. W całym sezonie 2016/17 zdobył jednak 16 bramek, czym walnie przyczynił się do zachowania przez GKS statusu pierwszoligowca. Latem przeniósł się do ekstraklasowego Zagłębia Lubin, dla którego zdobył już 15 goli. Jego dobra gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski i jest w grze i wyjazd na mistrzostwa świata do Rosji.


Źródło : http://mosir.tychy.pl/