Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki”.

 


Tyscy policjanci realizując działania „Alkohol i Narkotyki” przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 3 tys. kierujących. Z dalszej jazdy mundurowi wyeliminowali łącznie 4 kierujących. Prowadząc pojazd na „podwójnym gazie” zagrażamy nie tylko sobie ale także pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci tyskiej drogówki realizowali działania pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Przedmiotowa akcja skierowana była przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 3tys. kierowców. Podczas kontroli policjanci przyglądali się także zachowaniu kierowców, czy nie wskazuje na jazdę pod wpływem innych środków odurzających.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy łącznie 4 kierujących na „podwójnym gazie” w tym 1, który popełnił wykroczenie prowadząc swój pojazd w stanie po użyciu alkoholu oraz 3 kierujących w związku z przestępstwem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym:

– Około godz. 06:54 na ul. Edukacji policjanci zatrzymali mężczyznę lat 44 ( zam. w Tychach) , który kierował samochodem m-ki VW Passat w stanie nietrzeźwości 0,43mg/l.

– Około godz. 08:40 na ul. Harcerskiej policjanci zatrzymali mężczyznę lat 32 ( zam. w Tychach) , który kierował samochodem m-ki Fiat Ulysse będąc w stanie nietrzeźwości 0,42 mg/l.

– Około godz. 09:29 na ul. Harcerskiej policjanci zatrzymali mężczyznę lat 64 ( zam. Strzyżowice) , który kierował samochodem m-ki Fiat Punto będąc w stanie nietrzeźwości 0,25 mg/l.

Kierującym pojazdami mechanicznymi przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Celem strategicznym tych działań jest przede wszystkim zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków.