Zapowiedź 9 kolejki Tyskiej Ligi Futsalu.

 


Przed nami ostania w 2017 roku kolejka Tyskiej Ligi Futsalu. Po blisko miesięcznej przerwie, dzień przed Wigilią odbędzie się 9 seria gier, w której z całą pewnością nie zabraknie emocji. Zawodnicy, którego zespołu w dobrych humorach spędzą Święta ? Odpowiedź poznamy równo w południe 23 grudnia.

O godzinie 8:30 jako pierwsi na parkiet wybiegną Piłkarscy Emeryci oraz Centrum. Oba zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli i z całą pewnością ani jedni, ani drudzy nie mogą być zadowoleni ze swojego położenia. Dla Centrum obecny sezon jest wyjątkowo pechowy bowiem w tym sezonie punkty tracili nie tylko w ostatniej minucie (mecz z Jesionami), ale nawet sekundzie meczu (mecz z Hapoelem).

Na 9:20 zaplanowano pojedynek Jesion z Piwkarzykami. Oba zespoły w ubiegłym sezonie do ostatniej kolejki walczyły o mistrzostwo ligi. W obecnych rozgrywkach jedni i drudzy są na przeciwległych biegunach. Piwkarzyki przez 8 kolejek byli liderem TLF, natomiast Jesiony popadli w głęboki kryzys i aktualnie zajmują odległe 9 miejsce, będąc tuż nad strefą spadkową.

O 10:10 zmierzy się ZET Szpilernia z Hapoelem, który po pokonaniu Piwkarzyków, został nowym liderem TLF. Na uwagę zasługuje dobra postawa ZET’ki, która wygrała 4 mecze z rzędu. Dla faworyzowanego HBK z całą pewnością to nie będzie spacerek i o komplet punkt będzie liderowi niezwykle ciężko.

Równo o 11:00 zagrają FCA oraz ATP Matador ’98. Dla beniaminka ten sezon z całą pewnością będzie walką o utrzymanie i punkty w każdym meczu dla FCA są na wagę złota. Z kolei Matadora po dobrym początku sezonu dopadła lekka zadyszka i zespół po dwóch porażkach z rzędu spadł na 5 miejsce w tabli. Zwycięstwo FCA pozwoli na bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, natomiast 3 punkty pozwolą Matadorowi na utrzymanie kontaktu z czołówką.

W ostatnim meczu w 2017 roku zmierzą się GKS Futsal Tychy z Bad Boys. Futsalowa młodzież wsparta kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu, spisuje się w tym sezonie znakomicie i zajmuje wysoką drugą lokatę. Z Kolei Źli Chłopcy po fatalnym początku sezonu zdaje się złapali wiatr w żagle i po serii zwycięstw aktualnie zajmują 4 miejsce. W przypadku zgarnięcia pełnej puli w tym meczu, zgłoszą swoją chęć do gry o medale w tym sezonie, bowiem ich strata do pierwszej „trójki” może zdecydowanie stopnieć . Początek meczu o godzinie 11:50.

Jak widać, w 9 kolejce nie powinno zabraknąć emocji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na halę przy al. Piłsudskiego.

Wstęp bezpłatny.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl