Marcin Radzewicz odchodzi z GKS Tychy.

 


Marcin Radzewicz kończy swoją trzyipółletnią przygodę z GKS Tychy. Kontrakt doświadczonego zawodnika, która obowiązuje do końca grudnia bieżącego roku, nie zostanie przedłużony.

37-letni skrzydłowy do tyskiej drużyny trafił przed rozpoczęciem sezonu 2014/15 z Arki Gdynia, kiedy to trenerem zespołu był Przemysław Cecherz. Mimo dużego doświadczenia, tj. blisko 200 meczów w Ekstraklasie, w wielu rozegranych spotkaniach w trójkolorowych barwach wykazywał się walecznością i dużym zaangażowaniem.

– Cały czas wspólnie analizujemy sytuację w drużynie, odbyliśmy już wiele rozmów z zawodnikami. Pożegnanie z Marcinem to pierwsza z decyzji, w zgodzie podaliśmy sobie rękę i podziękowaliśmy za ten cały okres. W najbliższych dniach z pewnością zapadną kolejne decyzje– mówi Prezes Zarządu Tyski Sport S.A. Grzegorz Bednarski.

Łącznie w GKS Tychy popularny „Radza” rozegrał 109 meczów i strzelił 7 bramek. W sezonie 2015/16 wywalczył z tyskim zespołem awans do I ligi.

–  Dziękujemy Marcinowi za godne reprezentowanie zielono-czarno-czerwonych barw, bo przez te kilka lat gry w Tychach zostawił na boisku sporo zdrowia. Jestem przekonany, że wiosną zobaczymy go jeszcze na ligowych boiskach – dodaje z kolei Krzysztof Bizacki, doradca Zarządu ds. sportowych.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/