Mozaika Górnośląska – spotkanie w Muzeum Miejskim.

 


Z pasją przez życie to tytuł czwartego spotkania w cyklu historycznym Mozaika Górnośląska, na które Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza do Starego Magistratu (pl. Wolności 1) w czwartek 14 grudnia o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Gośćmi spotkania będą Gabriel Pierończyk, autor książki Czułowski kocioł, opartej na wspomnieniach najstarszych mieszkańców Czułowa z lat II wojny światowej oraz Marcin Zarzyna, prowadzący fanpage Stare Tychy na Facebooku, autor wielu artykułów poświęconych tyszanom i historii Tychów. Spotkanie poprowadzi Marek Piechniczek, dziennikarz, rodowity tyszanin.

W czasie spotkania mowa będzie m.in. o tym, jak ważna w poznawaniu przeszłości jest historia lokalna, jak cenne są opowieści naocznych świadków i zapisane w ich pamięci obrazy, a także jak rodzi się pasja poszukiwania informacji o najbliższym otoczeniu i jego mieszkańcach.

Mozaika Górnośląska to zainaugurowany przez Muzeum we wrześniu br. cykl historycznych spotkań, którego gośćmi są znawcy regionu, naukowcy, pasjonaci różnych dziedzin. Poruszane są tu tematy skupione wokół historii, kultury, tradycji i zwyczajów, a nade wszystko mieszkańców Górnego Śląska, ich pasji, zainteresowań i twórczości.


Źródło : http://umtychy.pl/