Medalowe żniwo pływaków MOSM Tychy.

W piątek i sobotę na Pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Open. Zawodnicy MOSM Tychy zdobyli aż 39 medali – 33 indywidualnie i 6 w sztafetach!

Najwięcej medali, bo aż 11 zdobył Dawid Dziedzic: 5 razy stawał na najwyższym stopniu podium w kategorii 16-18 lat na dystansach 50m i 100m st klasynym, 50m i 100m stylem motylkowym, 100m stylem zmiennym. Srebrny medal wywalczył na dystansie 50m st grzbietowym. W kategorii Open zdobył 2 złote medale (100 klasyk i 100 zmienny), 2 srebrne medale (50 klasyk i 100 motylkowy) i brąz (50 motylkowy).

Beata Maruszczyk wypływała 8 medali w kategorii 16-18 lat: 2 razy 1 miejsce na dystansach 100m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym, 2 razy 2 miejsce na dystansach 50m i 200m stylem klasycznym i 3 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

Kacper Komorowski zdobył 4 tytuły Mistrza Śląska na dystansach: 50m, 100m, 200m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.

Dawid Wiekiera wywalczył 3 tytuły Mistrza Śląska na dystansach 50m, 100m i 200m stylem klasycznym i wicemistrza Śląska na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Wiktoria Niemczyk 3 razy stawała na podium: 1 miejsce 200m stylem motylkowym, 2 razy 3 miejsce 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym.

Aleksandra Zając zdobyła medal srebrny na dystansie 200 m stylem grzbietowym i brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Kacper Pawlik zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym.

Sztafeta chłopców 14 lat w składzie Sobierajski, Komorowski, Skorupski i Giel wywalczyła 2 medale: srebrny (4x100m stylem zmiennym) i brązowy (4×100 m stylem dowolnym).

Sztafeta 4x200m stylem dowolnym w składzie Sobierajski, Giel, Myszor, Osuch zdobyła brązowy medal.

Sztafeta dziewcząt rocznika 2002 w składzie: Zająć, Niemczyk, Walczyk, Lupa zdobyły 2 razy 3 miejsce na dystansach 4x 100 m stylem dowolnym i zmiennym.

Sztafeta tego samego rocznika 4x 50 m stylem dowolnym mix w składzie Pawlik, Zająć, Wiekiera, Niemczyk zdobyła tytuł wicemistrzow Śląska.

Tak wyglądało medalowe żniwo podopiecznych trenerek Aleksandry Radek i Justyny Andrzejewskiej!