„Pół na pół” w Teatrze Małym.

 


Teatr Mały – 3 lutego 2018 r., godz. 18.00

PÓŁ NA PÓŁ

Czas trwania: 100 minut, 1 przerwa
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Przekład: Rubi Birden
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Produkcja: G-INVEST Olaf Gruszka i Piotr Szwedes

Obsada: 

Piotr Polk i Piotr Szwedes

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.
Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym…Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów.

Bilety do nabycia:

?https://biletyna.pl/event/sector/id/137620

?http://www.kupbilecik.pl/impreza-21868-pol.na.pol.tychy.html

? w Teatrze Małym ul. ks.kard. A. Hlonda 1

? Rezerwacje grupowe
(od 20 osób) – tel. 519770303 lub 48 37 99 525