PSA będzie produkować silniki w Tychach ?

 


Francuski koncern PSA planuje wykorzystać jedną z fabryk na wschodzie do produkcji 200 tys. silników benzynowych. W grę wchodzą zakłady Opla w Tychach, a ich szanse są całkiem spore.

Francuski magazyn „Les Echos” poinformował, że grupa PSA zrezygnowała z pierwotnie planowanej rozbudowy linii produkcyjnej własnego zakładu w słowackiej Trnavie, gdzie obecnie powstają: Citroen C3 i Peugeot 208. Docelowo miało tam powstawać rocznie 200 tys. silników benzynowych dla francuskiego koncernu.

Rzecznik PSA potwierdził, że produkcja silników zostanie przeniesiona ze słowackich zakładów. Francuzom bardziej zależy na zwiększeniu mocy produkcyjnych pojazdów na wspólnej platformie modułowej (CMP), na której będą budowane samochody zarówno spalinowe, jak i elektryczne. Takie auta będą wytwarzane właśnie w Trnavie.

Według dziennikarzy „Les Echos” produkcja wspomnianych jednostek benzynowych zostanie przeniesiona do fabryki niedawno przejętego Opla. W grę wchodzą zatem polskie zakłady w Tychach oraz węgierska montownia w Szentgotthard.

Informacji tej nie skomentował rzecznik koncernu PSA, który potwierdził jedynie, że modele wszystkich marek koncernu PSA, w tym Opla, docelowo będą powstawać na wspólnych platformach. Podobne zapytanie skierowaliśmy do polskiego oddziału Opla, ale niestety na ostateczną decyzję musimy jeszcze poczekać. Najpewniej do przyszłego roku.

Wiadomo jednak, że tyska fabryka Opla, w której niegdyś produkowano silniki Diesla od lat czeka na modernizację. Wcześniej do zakładu tego miały trafić nowoczesne linie produkcyjne dla najnowszych silników Opla. Teraz – miejmy nadzieję – będą tam wytwarzane jednostki napędowe koncernu PSA, a zatem dla Citroenów, Peugeotów, DS-ów i Opli.


Źródło : http://moto.onet.pl/