Co wykazała sekcja znalezionych w Tychach w czwartek zwłok mężczyzny ?

 


Ciało z ranami na głowie w Tychach – takiego odkrycia dokonano przy alei Jana Pawła II we wtorek, 21 listopada, około siódmej rano. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Tychach. W czwartek, 23 listopada, przeprowadzono sekcję zwłok.

– Sekcja zwłok nie wskazała na przyczynę śmierci. Na głowie denata były rany zadane narzędziem tępokrawędziowym, ale biegła nie była w stanie stwierdzić, czy to one przyczyniły się do śmierci mężczyzny. Nie można było wykluczyć, czy nie powstały wcześniej. Można przypuszczać, że mężczyzna brał udział w jakiejś bójce, ale zdaniem biegłej widoczne urazy nie spowodowały śmierci. Trzeba wykonać badania histopatologiczne. Materiał został pobrany. Na wynik badań czeka się często nawet trzy miesiące – powiedział Leonard Synowiec, zastępca prokuratora rejonowego w Tychach.

Na razie wiadomo, że śmierć nastąpiła około północy. Znana jest też tożsamość zmarłego, ponieważ miał przy sobie dowód osobisty. Był to 43-leni tyszanin.

Prócz wspomnianych badań będzie analiza monitoringu. Wprawdzie samo miejsce znalezienia zwłok nie jest w zasięgu kamery, ale – jak powiedział prokurator – będzie próba odnalezienia go w innych miejscach. Może któraś kamera zarejestrowała jego drogę w tamto miejsce. Może zarejestrowała też inne osoby. Śledztwo trwa.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/