Czy będą Mistrzostwa Świata do lat 20 na tyskim stadionie ?

 


Był już gospodarzem Mistrzostw Europy U-21. Teraz czas na Mundial. Na Stadionie Miejskim mogą zostać rozegrane Mistrzostwa Świata do lat 20. Miasto Tychy złożyło już w PZPN dokumenty, w których ubiega się o ich organizację. Impreza odbędzie się w 2019 roku.

– Doświadczenie zdobyte podczas Mistrzostw Europy do lat 21 sprawiło, że nie mieliśmy żadnych problemów z wypełnieniem dokumentów i co najważniejsze ze spełnieniem wymagań światowej federacji piłki nożnej. FIFA i PZPN pytali nas o szczegółowe informacje związane z miastem: dane statystyczne, zaplecze medyczne, odległości pomiędzy hotelami, a stadionem, boiskami treningowymi oraz lotniskiem. Musieliśmy także przesłać zdjęcia oraz mapy miasta i samego stadionu oraz szczegółowe informacje o pogodzie w Tychach w dniach, w których ma odbywać się turniej. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na decyzję, kto zostanie gospodarzem mistrzostw, ale będziemy czekać z nadzieją, bo tegoroczne rozgrywane także w Tychach Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21  okazały się wielkim sukcesem – dodaje Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Mistrzostwa Świata U20 mają być doskonałą okazją także do uczczenia setnego jubileuszu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym wyścigu Polska nie jest jednak jedynym kandydatem. Turniej chcą zorganizować jeszcze Peru i Indie. Ostateczna decyzja zapadnie na przełomie przyszłego roku. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez FIFA, Tychy mają ogromne szanse gościć najlepszych zawodników młodego pokolenia na świecie. Do tej pory największym wydarzeniem w historii miasta były Mistrzostw Europy U21.

– Zebraliśmy bardzo cenne doświadczenie, które na pewno będziemy chcieli wykorzystać podczas Mistrzostw Świata U20. Po Euro U-21 przedstawiciele UEFA byli pod dużym wrażeniem. Na każdym kroku podkreślali, że organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania. Podczas wszystkich spotkań kibice stworzyli niesamowitą atmosferę. Jesteśmy gotowi zorganizować kolejną wielką imprezę- zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

W Tychach zostały rozegrane trzy mecze fazy grupowej oraz półfinał. W sumie wszystkie pojedynki czołowych drużyn Starego Kontynentu z trybun zobaczyło prawie 50 000 osób. To trzeci wynik spośród wszystkich stadionów w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno w Lublinie i Kielcach grała reprezentacja Polski.

W Mistrzostwa Świata U20 wezmą udział reprezentacje z 24 krajów. Turniej odbędzie się na stadionach do pojemności 20 tysięcy miejsc.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/