Tychy z nagrodą „Let the Stars Shine”.

 


„Let the Stars Shine” – to konkurs organizowany przez 9 posłów Parlamentu Europejskiego polegający na wyborze 5 najlepszych zakończonych projektów współfinansowanych przez UE.

Jednym z nich został wybrany tyski projekt szybkiej kolei regionalnej, który jako jeden z 45 projektów zostanie pokazany w przyszłym roku w Brukseli.

Celem europejskiego konkursu „Let the Stars Shine” zainicjowanego przez posła do Parlamentu Europejskiego Lamberta van Nistelrooija jest wyłonienie najlepszych projektów realizowanych w miastach z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu „Let the Stars Shine” w województwie śląskim są poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht oraz Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Jak mówią sami organizatorzy,  ideą konkursu jest odkrycie i pokazanie prawdziwych gwiazd – projektów, które są w najlepszy sposób wykorzystały fundusze europejskie. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: rewitalizacja, transport publiczny, innowacje w miastach, zielone miasto, oraz aktywizacja społeczna.

Tychy otrzymały nagrodę w kategorii  „transport publiczny” za projekt „Szybka kolej Regionalna Tychy-Dąbrowa Górnicza” – etap I Tychy Miasto-Katowice”.  Nagrodę odebrał w Katowicach podczas uroczystej gali 20 listopada br. Andrzej Dziuba – prezydent Tychów. Tyski projekt jako jeden z 45 wybranych projektów zostanie zaprezentowany w przyszłym roku podczas wystawy w Brukseli.

Konkurs  jest częścią XI Międzynarodowej Konferencji „Miasto 2017- Zarządzanie Miastem” , która odbywa się w dniach 20-21 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.


Źródło : http://umtychy.pl/